Toshkentda BYD va Nexia to‘qnashuvi sodir bo‘ldi
2025 yil 16 avgust kuni soat 22:15 da Maxtumquli ko‘chasida BYD va Nexia rusumli avtomobillar ishtirokida yo‘l-transport hodisasi yuz berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda Toshkent shahar IIBB YHXBB matbuot xizmati xabar berdi. Hodisa natijasida BYD avtomobili yo‘lovchisiga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatildi.
Toshkent shahar IIBB Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi hodisa yuzasidan tekshiruv olib bormoqda. Hodisaning sabablari aniqlanmoqda va barcha zaruriy choralar ko‘rilmoqda.
Yo‘l harakati qoidalariga rioya qilish va ehtiyotkorlikni oshirish muhimligi yana bir bor ta’kidlanmoqda. Fuqarolardan yo‘l harakati qoidalariga qat’iy amal qilishlari so‘raladi.

В Ташкенте произошла авария с участием BYD и Nexia
16 августа 2025 года в 22:15 на улице Махтумкули произошло дорожно-транспортное происшествие с участием автомобилей марок BYD и Nexia. Об этом сообщил Upl.uz.
Об этом сообщил пресс-служба управления по обеспечению безопасности дорожного движения Главного управления внутренних дел города Ташкента. В результате происшествия пассажиру автомобиля BYD была оказана первая медицинская помощь.
Управление по обеспечению безопасности дорожного движения Главного управления внутренних дел города Ташкента проводит расследование по факту происшествия. Причины инцидента выясняются, принимаются все необходимые меры.
Еще раз подчеркивается важность соблюдения правил дорожного движения и повышения осторожности. Граждан просят строго соблюдать правила дорожного движения.