Jizzaxda qarzsiz avtomobil sud tomonidan musodara qilindi
Jizzax viloyatida yashovchi fuqaro o‘zining Lacetti rusumli avtomobilidan qarzini to‘lamaganligi sababli mahrum bo‘ldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Jizzax viloyatining Majburiy ijro byurosi xabariga ko‘ra, sud qarori bilan bankka garovga qo‘yilgan transport vositasi musodara qilindi. Fuqaroning bank oldidagi umumiy qarzi 100 million so‘mga yetgan.
Majburiy ijro jarayoni doirasida byuro xodimlari qarzdorga qarzni ixtiyoriy to‘lashni taklif qilgan, shunda avtomobilni musodara qilishdan qochish mumkin edi. Biroq, fuqaro bu taklifni rad etib, transport vositasini yashirishga harakat qilgan.
Shu sababli, avtomobil qidiruvga berildi. Bir muddat o‘tgach, ichki ishlar organlari xodimlari qidiruvdagi avtomobilni topib, jarima maydonchasiga joylashtirdi.
Hozirda musodara qilingan transport vositasi auksionga qo‘yilgan. Savdodan tushgan barcha mablag‘lar bank oldidagi qarzni to‘lashga yo‘naltiriladi.

В Джизаке автомобиль без долгов был конфискован судом
Житель Джизакской области лишился своего автомобиля марки Lacetti из-за неуплаты долга. Об этом сообщает Upl.uz.
По информации Бюро обязательного исполнения Джизакской области, по решению суда транспортное средство, заложенное в банке, было конфисковано. Общая задолженность гражданина перед банком достигла 100 миллионов сумов.
В рамках процедуры обязательного исполнения сотрудники бюро предлагали должнику добровольно погасить долг, чтобы избежать конфискации автомобиля. Однако гражданин отказался от этого предложения и пытался скрыть транспортное средство.
В связи с этим автомобиль был объявлен в розыск. Спустя некоторое время сотрудники органов внутренних дел нашли разыскиваемый автомобиль и поместили его на штрафную площадку.
В настоящее время конфискованное транспортное средство выставлено на аукцион. Все средства, вырученные от продажи, будут направлены на погашение долга перед банком.