Nukusda qutqaruvchilar barmoq uzugini yechdi
Nukus shahrida Favqulodda vaziyatlar vazirligining qutqaruvchilari barmog‘iga tiqilib qolgan uzukni olib berishda yordam ko‘rsatdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, hodisa 2025 yil 15 avgust kuni kechqurun sodir bo‘lgan. Soat taxminan 23:30 da Qoraqalpog‘iston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga “112” tizimi orqali qo‘ng‘iroq kelib tushdi.
“Tinchlik” mahallasining fuqarolar yig‘ini aholisi o‘z farzandining barmog‘idan uzukni mustaqil ravishda yecha olmasligini bildirgan. Qutqaruvchilar voqea joyiga tezkor yetib borib, maxsus uskunalar yordamida uzukni ehtiyotkorlik bilan kesib oldi.
Bu jarayonda qizga hech qanday zarar yetkazilmadi. Ularning malakali va muvofiqlashtirilgan harakatlari tufayli vaziyat jiddiy oqibatlarsiz hal etildi.

В Нуксе спасатели сняли перстень с пальца
В городе Нукус спасатели Министерства по чрезвычайным ситуациям помогли снять кольцо, застрявшее на пальце. Об этом сообщает Upl.uz.
По информации пресс-службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан, инцидент произошёл вечером 15 августа 2025 года. Около 23:30 в Главное управление по чрезвычайным ситуациям Республики Каракалпакстан поступил звонок через систему «112».
Жители махалли «Тинчлик» сообщили, что не могут самостоятельно снять кольцо с пальца своего ребёнка. Спасатели оперативно прибыли на место происшествия и с помощью специального оборудования аккуратно распилили кольцо.
В ходе этой процедуры девочке не был причинён никакой вред. Благодаря квалифицированным и скоординированным действиям ситуация была разрешена без серьёзных последствий.