O‘zbekiston fuqarosi, xalqaro qidiruvda bo‘lgan shaxs ushlanganligi haqida Ichki ishlar vazirligi matbuot xizmati ma’lum qildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ma’lumotga ko‘ra, Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida Interpol tomonidan xalqaro qidiruvga berilgan fuqaro qo‘lga olingan. Ushbu shaxs katta miqdordagi firibgarlik jinoyati uchun javobgarlikdan qochib, Bangkok shahrida yashirinib yurgan.
Ammo Interpolning hududiy boshqarmasi va Toshkent shahar Interpol bo‘limi xodimlarining sa’y-harakatlari tufayli u ushlab olinib, O‘zbekistonga ekstraditsiya qilingan. Tez orada firibgarlik bo‘yicha jinoyat ishi bo‘yicha tergov qayta boshlanadi.
Tergov tugagach, ish sudga yuborilib, qonuniy qaror qabul qilinadi. Bu voqea ichki xavfsizlik va xalqaro hamkorlikdagi samarali ishlarning natijasidir.

Лицо, находящееся в международном розыске, задержано в аэропорту Ташкента
Министерство внутренних дел сообщило о задержании гражданина Узбекистана, находившегося в международном розыске. Об этом сообщил Upl.uz.
По информации, в международном розыске Интерпола был задержан гражданин в Международном аэропорту Ташкента имени Ислама Каримова. Этот человек скрывался в Бангкоке, избегая ответственности за крупное мошенничество.
Однако благодаря усилиям территориального управления Интерпола и отдела Интерпола города Ташкента он был задержан и экстрадирован в Узбекистан. В ближайшее время будет возобновлено расследование уголовного дела по мошенничеству.
После завершения расследования дело будет направлено в суд для принятия законного решения. Это событие является результатом эффективной работы в области внутренней безопасности и международного сотрудничества.