O‘zbekiston Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmatida qutqaruvchilar va yong‘in o‘chirish xodimlarining jismoniy tayyorgarligini aks ettiruvchi videorolik taqdim etildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu videoda vazirlik xodimlari o‘zlarining yuqori jismoniy kuchini namoyish etdilar. Xususan, ular turli og‘irlikdagi transport vositalarini tortish qobiliyatini ko‘rsatishdi.
Videoda qahramon xizmat avtomobili "Damas"ni (og‘irligi taxminan 850 kilogramm), xizmat avtomobili "UAZ Patriot"ni (og‘irligi taxminan 2125 kilogramm) hamda avariyaviy-qutqaruv avtomobili "ISUZU"ni (og‘irligi taxminan 6000 kilogramm) tortib harakatga keltirdi. Ushbu video Favqulodda vaziyatlar vazirligi xodimlarining jismoniy kuchi va kasbiy mahoratini namoyish etib, ularning o‘z vazifalarini bajarishda yuqori darajada tayyor ekanligini ko‘rsatadi.
Shunday qilib, har bir fuqaroning har qanday vaziyatda xavfsizligini ta’minlashda vazirlik xodimlarining mas’uliyatli va puxta tayyorlanganligi yaqqol namoyon bo‘ladi. Bu esa jamiyatda ishonch va xavfsizlik muhitini mustahkamlashga xizmat qiladi.

небольшая облачность ветер 4.2 м/с, З
В пресс-службе Министерства чрезвычайных ситуаций Узбекистана был представлен видеоролик, отражающий физическую подготовку спасателей и пожарных. Об этом сообщает Upl.uz.
В этом видео сотрудники министерства продемонстрировали свою высокую физическую силу. В частности, они показали способность тянуть транспортные средства различного веса.
В видео герои на служебном автомобиле "Damas" (вес примерно 850 килограммов), служебном автомобиле "UAZ Patriot" (вес примерно 2125 килограммов) и аварийно-спасательном автомобиле "ISUZU" (вес примерно 6000 килограммов) потянули и привели в движение. Этот видеоролик демонстрирует физическую силу и профессиональное мастерство сотрудников Министерства чрезвычайных ситуаций, показывая их высокий уровень готовности к выполнению своих обязанностей.
Таким образом, ответственное и тщательное обучение сотрудников министерства ярко проявляется в обеспечении безопасности каждого гражданина в любой ситуации. Это способствует укреплению доверия и атмосферы безопасности в обществе.