Ferghana soliq boshqarmasi kiber sport musobaqasi g‘oliblari aniqlandi
Ferghana viloyati soliq boshqarmasi rahbari kubogi doirasida kiber sport bo‘yicha musobaqa g‘oliblari aniqlandi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda Ferghana viloyati hokimligi matbuot xizmati xabar berdi. Yozgi ta’til davrida umumta’lim maktablari o‘quvchilari, talaba va yoshlar uchun mazmunli dam olishni tashkil etish maqsadida viloyat soliq boshqarmasi tomonidan kiber sport bo‘yicha “Soliq boshqarmasi rahbari kubogi” o‘tkazildi.
Musobaqaning shahar va tuman bosqichlarida g‘olib bo‘lgan jamoalar mintaqaviy bosqichda zamonaviy va ommabop kompyuter o‘yinlari – “Counter-Strike” va “Dota”da bellashdilar. Musobaqa yakunlariga ko‘ra, “Counter-Strike” o‘yinida birinchi o‘rinni Buvaiddin tumani jamoasi qo‘lga kiritdi.
Ikkinchi o‘rinni Qo‘qon shahrining, uchinchi o‘rinni Uchko‘prik tumani jamoasi egalladi. “Dota” o‘yinida esa birinchi o‘rinni Farg‘ona shahrining jamoasi oldi.
Ikkinchi o‘rinni Yazyavan tumani, uchinchi o‘rinni esa Farg‘ona tumani jamoasi band etdi. Mazkur musobaqalar yoshlar o‘rtasida kiber sportni rivojlantirish, ularni ma’naviy va jismoniy jihatdan rivojlantirishga xizmat qiladi.

Определены победители киберспортивного турнира Ферганского налогового управления
Определены победители киберспортивного турнира в рамках Кубка руководителя Управления налоговой службы Ферганской области. Об этом сообщил Upl.uz.
Об этом сообщает пресс-служба хокимията Ферганской области. В период летних каникул с целью организации содержательного отдыха для школьников общеобразовательных школ, студентов и молодежи в области Управлением налоговой службы был проведен киберспортивный турнир «Кубок руководителя Управления налоговой службы».
Команды, победившие на городском и районном этапах соревнований, соревновались на региональном этапе в современных и популярных компьютерных играх – «Counter-Strike» и «Dota». По итогам соревнований в игре «Counter-Strike» первое место заняла команда Бувайдинского района.
Второе место заняла команда города Коканда, третье место – команда Учкуприкского района. В игре «Dota» первое место заняла команда города Ферганы.
Второе место заняла команда Язяванского района, третье место – команда Ферганского района. Данные соревнования способствуют развитию киберспорта среди молодежи, а также их духовному и физическому развитию.