Farg‘onada noqonuniy antifriz sexi aniqlandi
Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan o‘tkazilgan maxsus tezkor tadbir davomida Farg‘ona viloyati, O‘zbekiston tumani hududida noqonuniy ravishda sun’iy antifriz hamda motor moyi ishlab chiqaruvchi yashirin sex aniqlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu sexni 1985 yilda tug‘ilgan shaxs tashkil qilganligi ma’lum bo‘ldi. Mazkur shaxs mashhur brendlar, jumladan "Felix", "ZIC" hamda "Kixx" nomlari ostida soxta antifriz va motor moylarini ishlab chiqarib kelgan.
Shuningdek, tekshiruv jarayonida sexda suv nasoslari noqonuniy tarzda elektr tarmog‘iga ulanganligi aniqlangan. Hozirda noqonuniy faoliyat natijasida yetkazilgan zarar miqdori hisoblanmoqda.
Ushbu holat bo‘yicha dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda. Ichki ishlar organlari bunday jinoyatlarga qarshi qat’iy choralar ko‘rishni davom ettiradi va fuqarolarni soxta mahsulotlardan ehtiyot bo‘lishga chaqiradi.

В Фергане выявлена незаконная антифризная мастерская
В ходе специального оперативного мероприятия, проведённого сотрудниками органов внутренних дел, на территории Ферганской области, Узбекистанского района, был выявлен скрытый цех по незаконному производству искусственного антифриза и моторного масла. Об этом сообщил Upl.uz.
Стало известно, что данный цех организовал человек, родившийся в 1985 году. Этот человек производил поддельный антифриз и моторные масла под известными брендами, включая "Felix", "ZIC" и "Kixx".
Кроме того, в ходе проверки было установлено, что в цехе насосы для воды были незаконно подключены к электросети. В настоящее время подсчитывается сумма ущерба, причинённого в результате незаконной деятельности.
По данному факту ведутся первоначальные следственные действия. Органы внутренних дел продолжают принимать жёсткие меры против подобных преступлений и призывают граждан быть осторожными с поддельной продукцией.