Almaliqda ichki ishlar xodimi o‘z joniga qasd qildi
Almaliqda fojiali voqea yuz berdi: Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Qo‘riqlash boshqarmasi xodimi xizmat qurolidan o‘z joniga qasd qildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda Kun.uz axborot agentligi xabar berdi. Hodisa 29 avgust tongida sodir bo‘ldi.
37 yoshli xodim Almaliqda xizmatda bo‘lgan va navbatchilikdan chiqib, xizmat qurolini topshirmay uyiga ketgan. Manbalarning bildirishicha, u uyida o‘z joniga qasd qilgan.
Qo‘riqlash boshqarmasi matbuot kotibi jurnalistlarga bergan izohida voqeaning fojiali ekanligini tasdiqladi. U navbatchilik tugagach, qurolni batalonga topshirish majburiyati borligini, ammo xodim buni bajarmaganini ta’kidladi.
Hozirda o‘lim holati bo‘yicha sud-tibbiy ekspertiza tayinlangan. Voqeaning sabab va shart-sharoitlari, shuningdek xizmat bilan bog‘liq boshqa jihatlar prokuratura organlari tomonidan tergov qilinmoqda.

В Алмалыке сотрудник внутренних дел покончил с собой
В Алмалыке произошла трагедия: сотрудник Управления охраны при Министерстве внутренних дел покончил с собой при помощи служебного оружия. Об этом сообщил Upl.uz.
Об этом сообщает информационное агентство Kun.uz. Инцидент произошёл утром 29 августа.
37-летний сотрудник находился на службе в Алмалыке, после окончания дежурства он ушёл домой, не сдав служебное оружие. По данным источников, он покончил с собой дома.
Пресс-секретарь Управления охраны подтвердил журналистам трагичность происшествия. Он отметил, что после окончания дежурства существует обязанность сдать оружие в батальон, однако сотрудник этого не сделал.
В настоящее время назначена судебно-медицинская экспертиза по факту смерти. Причины и обстоятельства происшествия, а также другие вопросы, связанные со службой, расследуются прокуратурой.