O‘zbekiston kontent markaziga yangi rahbarlar tayinlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining ma’muriyati tomonidan ommaviy axborot vositalari uchun kontent tayyorlash markazining yangi rahbarlari tayinlandi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Markaz direktori lavozimiga Kobuljon Xalikovich Ahmedov tayinlandi. U ilgari MY5 telekanalini boshqargan, so‘ngra NTRKdagi “Yoshlar” ijodiy birlashmasiga rahbarlik qilgan.
Uning o‘rinbosari sifatida taniqli rejissyor Xusan Ravshanovich Salihov belgilandi. U Prezident matbuot xizmatining Media-markazini boshqargan.
Ikkinchi o‘rinbosar lavozimiga Jahongir Muhammadali o‘g‘li Abdurahmonov tayinlandi. U Prezident matbuot xizmatida bosh maslahatchi bo‘lib ishlagan va ilgari UZREPORT telekanalining bosh muharriri bo‘lgan.
Ushbu tayinlovlar yangi markazning samarali faoliyat yuritishini ta’minlashga qaratilgan. Markaz ommaviy axborot vositalari uchun sifatli va dolzarb kontent yaratishda muhim rol o‘ynaydi.
Rahbarlarning tajribasi va professional salohiyati markazning ish sifatini oshirishga xizmat qiladi. Shuningdek, ular axborot siyosatini yanada rivojlantirish va jamoatchilik bilan samarali muloqotni yo‘lga qo‘yishda faol ishtirok etadi.
Bu esa mamlakatimiz axborot maydonida ishonchli va tezkor axborot taqdim etilishiga yordam beradi. Markazning yangi rahbarlari o‘z vazifalariga mas’uliyat bilan yondashib, sohada yangi yutuqlarga erishishga intiladi.

В Узбекистанском контент-центре назначены новые руководители
Администрацией Президента Республики Узбекистан назначены новые руководители Центра подготовки контента для средств массовой информации. Об этом сообщил Upl.uz.
На должность директора центра назначен Кабулджон Халикович Ахмедов. Ранее он руководил телеканалом MY5, а затем возглавлял творческое объединение «Молодёжь» в НТРК.
В качестве его заместителя назначен известный режиссёр Хусан Равшанович Салихов. Он руководил Медиа-центром пресс-службы Президента.
На должность второго заместителя назначен Джахонгир Мухаммадали оглы Абдурахмонов. Он работал главным советником в пресс-службе Президента и ранее был главным редактором телеканала UZREPORT.
Эти назначения направлены на обеспечение эффективной деятельности нового центра. Центр играет важную роль в создании качественного и актуального контента для средств массовой информации.
Опыт и профессиональный потенциал руководителей способствуют повышению качества работы центра. Кроме того, они активно участвуют в развитии информационной политики и налаживании эффективного взаимодействия с общественностью.
Это способствует предоставлению достоверной и оперативной информации в информационном пространстве нашей страны. Новые руководители центра ответственно подходят к своим обязанностям и стремятся достичь новых успехов в своей сфере.