Andijonda noqonuniy oltin olib kirish to‘xtatildi
Andijon viloyatida noqonuniy oltin zargarlik buyumlari olib kirilishi oldi olindi, deb xabar beradi Andijon viloyati bojxona boshqarmasi matbuot xizmati. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Andijon viloyati va Qirg‘iziston chegarasida joylashgan “Xonobod” chegara bojxona posti xodimlari tomonidan turli xil yangi oltin zargarlik buyumlarini bojxona nazoratidan yashirishga urinayotgan fuqaro to‘xtatildi. Ayol o‘z tanasiga, jumladan bo‘yniga va qo‘llariga jami 104,31 gramm yangi oltin taqinchoqlarni kiygani aniqlangan.
U ushbu usul bilan bojxona xodimlaridan yashirinmoqchi bo‘lgan. Biroq uning rejasi amalga oshmadi va shaxs shaxsiy ko‘zdan kechirish xonasiga olib borildi.
Mazkur holat bo‘yicha tegishli hujjatlar rasmiylashtirildi. Olib qo‘yilgan barcha oltin taqinchoqlar dalil sifatida ashyoviy dalil tariqasida saqlanmoqda.
Oltin buyumlarning umumiy qiymati 100 million so‘mdan ortiqni tashkil etadi. Hozirda ushbu holat bo‘yicha tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Андижане остановлен незаконный ввоз золота
В Андижанской области предотвращён незаконный ввоз золотых ювелирных изделий, сообщает пресс-служба таможенного управления Андижанской области. Об этом сообщил Upl.uz.
Сотрудники пограничного таможенного поста «Хонобод», расположенного на границе Андижанской области и Кыргызстана, остановили гражданку, пытавшуюся скрыть от таможенного контроля различные новые золотые ювелирные изделия. Было установлено, что женщина носила на теле, в том числе на шее и руках, в общей сложности 104,31 грамма новых золотых украшений.
Она пыталась таким образом скрыться от таможенников. Однако её план не удался, и личность была доставлена в комнату личного досмотра.
По данному факту оформлены соответствующие документы. Все изъятые золотые украшения хранятся в качестве вещественных доказательств.
Общая стоимость золотых изделий превышает 100 миллионов сумов. В настоящее время по данному делу ведутся следственные действия.