Toshkentda 19 million so‘m kartadan o‘g‘irlandi
Toshkent shahri aholisi o‘zining bank plastik kartasidan sirli yo‘l bilan 19 million so‘m mablag‘ining g‘oyib bo‘lgani haqida ariza bilan murojaat qildi. Ushbu mablag‘ uning plastik kartasida saqlangan edi.
Shikoyat asosida ichki ishlar organlari tomonidan tergov harakatlari boshlandi. O‘tkazilgan tekshiruvlar natijasida jinoyatga aloqador shaxs aniqlanib, qo‘lga olindi.
Gumonlanuvchi Toshkent shahrining Chilonzor tumanida istiqomat qiluvchi Murod ismli fuqaro bo‘ldi. Unga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining o‘g‘irlik moddasi bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atildi.
Bunday jinoyatlarda 3-qism qo‘llanilib, jazosi 8 yilgacha ozodlikdan mahrum qilishni nazarda tutadi. Hozirda tergov davom etmoqda va gumonlanuvchining boshqa shunga o‘xshash jinoyatlarga aloqadorligi aniqlanmoqda.

В Ташкенте с карты украли 19 миллионов сум
Житель города Ташкента обратился с заявлением о таинственном исчезновении 19 миллионов сум с его банковской пластиковой карты. Эти средства хранились на его пластиковой карте.
По жалобе органы внутренних дел начали следственные действия. В результате проведённой проверки был выявлен и задержан причастный к преступлению человек.
Подозреваемым оказался гражданин по имени Мурод, проживающий в Чиланзарском районе города Ташкента. В отношении него возбуждено уголовное дело по статье УК Республики Узбекистан о краже.
В таких преступлениях применяется часть 3 статьи, предусматривающая наказание в виде лишения свободы на срок до 8 лет. В настоящее время следствие продолжается, выясняется причастность подозреваемого к другим подобным преступлениям.