Yakasaroyda plastik sexda yong‘in sodir bo‘ldi
Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasining matbuot xizmatidan olingan dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, Yakasaroy tumanida yong‘in sodir bo‘lgan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
2024 yil 11 sentabr kuni soat taxminan 12:40 da Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga plastik quvurlar ishlab chiqarish sexida yong‘in haqida xabar kelib tushdi. Hodisa poytaxtning Yakasaroy tumanidagi Kushbegi ko‘chasida yuz berdi.
Yong‘in joyiga yetib borish uchun olti daqiqa vaqt ketdi. Yong‘inni o‘chirishga yong‘in-qutqaruv bo‘linmalari darhol kirishdi.
Soat 13:08 da olov mahalliylashtirildi, so‘ng yetti daqiqadan so‘ng to‘liq o‘chirilgan. Hodisa joyiga Favqulodda vaziyatlar vaziri hamda hududiy idoralar rahbarlari kelishdi.
Hozirda yong‘inning sabablarini aniqlash maqsadida tergov guruhi ish olib bormoqda. Rasmiy ravishda hodisa yuzasidan boshqa ma’lumotlar berilmagan.
Shuningdek, jabrlanganlar to‘g‘risida ham xabar yo‘q. Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi keyinchalik hodisa haqida to‘liq ma’lumot taqdim etishini bildirgan.

В Якасарое произошёл пожар на пластмассовом заводе
По предварительной информации пресс-службы Главного управления по чрезвычайным ситуациям города Ташкента, в Яккасарайском районе произошёл пожар. Об этом сообщил Upl.uz.
11 сентября 2024 года примерно в 12:40 в Главное управление по чрезвычайным ситуациям города Ташкента поступило сообщение о пожаре на производстве пластиковых труб. Инцидент произошёл на улице Кушбеги в Яккасарайском районе столицы.
Для прибытия к месту пожара потребовалось шесть минут. Пожарно-спасательные подразделения немедленно приступили к тушению огня.
В 13:08 огонь был локализован, а через семь минут полностью потушен. На место происшествия прибыли министр по чрезвычайным ситуациям и руководители территориальных ведомств.
В настоящее время следственная группа работает над выяснением причин пожара. Официально дополнительная информация по инциденту не предоставлялась.
Также нет данных о пострадавших. Главное управление по чрезвычайным ситуациям сообщило, что позже предоставит полную информацию о происшествии.