Chilonzorda kredit qarzdorligi undirib olindi
Poytaxt Majburiy ijro byurosi matbuot xizmati tomonidan xabar qilinishicha, kredit bo‘yicha qarzdorlik undirib olindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Uchtepa tumanlararo fuqarolik ishlari sudi tomonidan Chilonzor tuman Majburiy ijro byurosiga qarzdorlik bo‘yicha ijro varaqasi kelib tushgan. Qarzdor "TBC Bank"dan 31 million 101 ming 883 so‘m miqdorida kredit olgan va uni o‘z vaqtida to‘lamagan.
Ijro harakatlari boshlangandan so‘ng, qarzdorga qarzdorlikni ixtiyoriy ravishda to‘lash uchun 15 kunlik muddat berildi. Biroq, bu davrda hech qanday to‘lov amalga oshirilmagan, shuning uchun ijro tadbirlari davom ettirildi.
Majburiy ijro byurosi xodimlari maxsus elektron dastur "MIB-portal" orqali qarzdorning mol-mulki, jumladan, bitta transport vositasi aniqlanib, unga taqiq qo‘yildi. Ushbu choralardan so‘ng qarzdor bankka qarzdorlikni to‘liq to‘ladi va ijro ishi qarzdorlik to‘langanligi sababli to‘liq yopildi.

В Чилонзаре взыскана задолженность по кредиту
По сообщению пресс-службы Столичного бюро принудительного исполнения, задолженность по кредиту была взыскана. Об этом сообщил Upl.uz.
Межрайонный гражданский суд Учтепинского района направил исполнительный лист в Бюро принудительного исполнения Чиланзарского района по задолженности. Должник взял кредит в "TBC Bank" на сумму 31 миллион 101 тысяча 883 сома и не выплатил его вовремя.
После начала исполнительных действий должнику был предоставлен срок в 15 дней для добровольного погашения задолженности. Однако в этот период никаких платежей не было произведено, поэтому исполнительные мероприятия продолжились.
Сотрудники Бюро принудительного исполнения с помощью специальной электронной программы "MIB-portal" выявили имущество должника, включая один транспортное средство, на которое был наложен арест. После этих мер должник полностью погасил задолженность перед банком, и исполнительное производство было полностью закрыто в связи с погашением задолженности.