Toshkentda elektr uzilishlari sabab va oqibatlari aniqlandi
So‘nggi paytlarda Toshkent shahrida elektr ta’minoti ko‘p marotaba uzilib qolmoqda. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ayniqsa Yunusobod tumanida elektr energiyasi deyarli har kuni o‘chib qoladi. Hududiy elektr tarmoqlari tashkiloti ushbu uzilishlarning sababini ma’lum qildi.
Tashkilot xabariga ko‘ra, elektr uzilishlari asosan kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik ko‘rish ishlari bilan bog‘liq. Hududlarda ta’mirlash ishlari olib borilayotgani uchun xavfsizlik maqsadida elektr ta’minoti vaqtincha to‘xtatiladi.
Shuningdek, tashkilot anomaliy issiqlik tufayli ba’zi avariyalar ham yuz berayotganini ta’kidladi. Biroq, Toshkent aholisi energetika vazirligi va elektr ta’minoti bilan shug‘ullanuvchi boshqa davlat organlarining faoliyatidan norozilik bildirmoqda.
Elektr uzilishlari ko‘p bo‘lishi bilan birga, uylarida kuchlanish darajasi juda past. Hozircha rahbariyat bu muammoni hal qilishga jiddiy e’tibor bermayapti, natijada aholi issiq yoz kunlarida katta qiynalmoqda.
Shu bois, mas’ullar ushbu muammoni tezroq hal etishi zarur. Elektr ta’minotining uzluksiz va sifatli bo‘lishi aholining hayot sifatini yaxshilashda muhim ahamiyatga ega.

В Ташкенте определены причины и последствия отключений электроэнергии
Особенно в районе Юнусабад электроэнергия отключается почти каждый день. Региональная электросетевая организация сообщила о причинах этих отключений.
По информации организации, отключения электроэнергии в основном связаны с подготовкой к осенне-зимнему сезону. В связи с проведением ремонтных работ в районах электроснабжение временно приостанавливается в целях безопасности.
Кроме того, организация отметила, что из-за аномальной жары также происходят некоторые аварии. Однако жители Ташкента выражают недовольство деятельностью Министерства энергетики и других государственных органов, занимающихся электроснабжением.
Помимо частых отключений электроэнергии, уровень напряжения в домах очень низкий. Пока руководство не уделяет серьезного внимания решению этой проблемы, в результате чего население испытывает большие трудности в жаркие летние дни.
По этой причине ответственным лицам необходимо как можно быстрее решить эту проблему. Непрерывное и качественное электроснабжение имеет важное значение для улучшения качества жизни населения.