2025 yilning yanvaridan apreligacha bo‘lgan davrda O‘zbekiston Respublikasi 10,8 ming Janubiy Koreya fuqarolarini turistik maqsadlarda qabul qilgan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi Davlat statistika qo‘mitasining ma’lumotlaridan ma’lum bo‘lmoqda. O‘tgan yilning mos davri bilan solishtirilganda, Janubiy Koreyadan kelgan sayyohlarning soni 152 nafarga yoki 1,4 foizga oshgan.
2025 yilning yanvar-aprel oylari davomida O‘zbekistonga kelgan Janubiy Koreya fuqarolarining safar maqsadlari quyidagicha taqsimlangan: sayohat qilish maqsadida 7 508 nafar, qarindosh-urug‘larni ziyorat qilish uchun 1 634 nafar, xizmat safarida 1 382 nafar va ta’lim olish uchun 294 nafar kishi kelgan. Ushbu raqamlar O‘zbekistonning turizm va xalqaro aloqalar sohasida o‘sish sur’atlarini ko‘rsatadi hamda mamlakatga kelayotgan xorijiy sayyohlar sonining barqaror oshib borayotganidan dalolat beradi.

В начале 2025 года количество южнокорейских туристов увеличилось
С января по апрель 2025 года Республика Узбекистан приняла 10,8 тысяч граждан Южной Кореи с туристическими целями. Об этом сообщает Upl.uz.
Эта информация поступила из данных Государственного комитета статистики Республики Узбекистан. По сравнению с аналогичным периодом прошлого года, количество туристов из Южной Кореи увеличилось на 152 человека или на 1,4 процента.
В период с января по апрель 2025 года цели поездок граждан Южной Кореи, посетивших Узбекистан, распределились следующим образом: 7 508 человек с целью путешествия, 1 634 человека для посещения родственников, 1 382 человека в служебной командировке и 294 человека для получения образования. Эти цифры показывают темпы роста в сфере туризма и международных связей Узбекистана, а также свидетельствуют о стабильном увеличении числа иностранных туристов, посещающих страну.