O‘zbekistonliklar urushda qayerga ko‘chishni xohlaydi?
Jurnalistlar aholining global mojaroda, ya’ni uchinchi jahon urushi yuz bersa, qaysi mamlakatga ko‘chib ketishni istashi haqida so‘rov o‘tkazdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
So‘rov qatnashchilarining katta qismi AQSh, Kanada va Janubiy Koreya kabi davlatlarga ko‘chishni afzal ko‘rishini bildirdi. Ijtimoiy tarmoqlarda esa bir ishtirokchi e’tiborni tortdi.
U sovet davriga oid futbolka kiygan bo‘lishiga qaramay, o‘zining eng ma’qul boshpana sifatida AQShni tanladi. Foydalanuvchilar fikrlariga ko‘ra, ko‘plab o‘zbekistonliklar futbolkalaridagi yozuvlarning ma’nosini tushunmaydi.
Shuningdek, ayrim fuqarolar kiyimlardagi bunday yozuvlarga qarshi fikr bildirdi. Bu holat yoshlar orasida milliy qadriyatlar va tarixiy ongni oshirish zaruratini ko‘rsatadi.

Узбекистанцы куда хотят переехать на войне?
Журналисты провели опрос о том, в какую страну население хотело бы переехать в случае глобального конфликта, то есть если начнется третья мировая война. Об этом сообщает Upl.uz.
Большая часть участников опроса заявила, что предпочла бы переехать в такие страны, как США, Канада и Южная Корея. В социальных сетях один из участников привлек внимание.
Несмотря на то, что он был одет в футболку советского периода, он выбрал США в качестве своего предпочтительного убежища. По мнению пользователей, многие узбеки не понимают смысла надписей на своих футболках.
Также некоторые граждане высказали мнение против таких надписей на одежде. Эта ситуация подчеркивает необходимость повышения национальных ценностей и исторического сознания среди молодежи.