Yunusobodda 1-2 iyulda elektr uzilishi bo‘ladi
Toshkent shahrining Yunusobod tumani ayrim mahallalarida 2025 yil 1 iyuldan 2 iyulga o‘tar kechasi qisqa muddatli elektr ta’minoti uzilishlari sodir bo‘lishi mumkin. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda Toshkent shahar elektr tarmoqlari MChJ matbuot xizmati xabar berdi. Uzilishlar asosiy transformator podstansiyasini rejalashtirilgan modernizatsiyasi bilan bog‘liqdir.
Ishlar Yunusobod podstansiyasida (110/35/10 kV) amalga oshiriladi. Modernizatsiya dasturi doirasida eski uskunalar zamonaviy, xavfsiz va yuk taqsimotini barqaror ta’minlaydigan qurilmalar bilan almashtiriladi.
Shu sababli elektr energiyasi ta’minotida vaqtinchalik uzilishlar yuzaga kelishi mumkin. Elektr ta’minoti 1 iyul soat 00:00 dan 2 iyul soat 05:00 gacha quyidagi mahallalarda uziladi: Mingchinor, Kushchinor, Adolat, Akbarobod, Xusniobod, Yurtobod, Shoshtepa, Mehnatobod, Beg‘ubor, Kadrdon, Xalqabog‘, Murovvat, Ahmad Donish, O‘zbekiston Mustaqilligi, Yunusota, Sevinch, Yangibog‘, Ahilobod, Bog‘ishamol, Bogi-eram, Uchkahramon, Shahriston, Gayratiy, Anorzor va Bobodehkon.

В Юнусабаде 1-2 июля будет отключение электричества
В некоторых районах Юнусабадского района города Ташкента с 1 июля 2025 года на 2 июля ночью могут произойти кратковременные перебои в электроснабжении. Об этом сообщает Upl.uz.
Об этом сообщила пресс-служба Ташкентских электрических сетей. Перебои связаны с планируемой модернизацией основной трансформаторной подстанции.
Работы будут проводиться на Юнусабадской подстанции (110/35/10 кВ). В рамках программы модернизации устаревшее оборудование будет заменено на современные, безопасные и надежные устройства, обеспечивающие стабильное распределение нагрузки.
По этой причине могут возникнуть временные перебои в электроснабжении. Электроснабжение будет отключено с 1 июля 00:00 до 2 июля 05:00 в следующих районах: Мингчинор, Кушчинор, Адолат, Акбаробод, Хусниобод, Юртобод, Шоштепа, Мехнатобод, Бегубор, Кадрдон, Халқабог', Муроват, Ахмад Дониш, Узбекистан Мустақиллиги, Юнусота, Севинч, Янгибог', Ахилобод, Боғишамол, Боги-ерам, Учкахрамон, Шахристон, Гайратий, Анорзор и Бободехкон.