Yangi O‘zbekiston ko‘chasida transport harakati to‘xtatiladi
Yangi O‘zbekiston ko‘chasidagi Yangi O‘zbekiston bog‘i yaqinida joylashgan yer osti o‘tish joyining qurilishi davom etmoqda. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu hududda ta’mirlash va qurilish ishlari olib borilmoqda. Shu sababli, 2025 yil 9 iyul soat 07:00 dan 9 avgustgacha Yangi O‘zbekiston ko‘chasining Toshkent viloyati tomonidagi bog‘ga yaqin bo‘lgan qismi bo‘ylab transport harakati vaqtincha to‘xtatiladi.
Avtomobillar uchun aylanma yo‘l sifatida Yangi O‘zbekiston bog‘i chegarasi bo‘ylab Milliy bog‘ ko‘chasiga olib boruvchi yo‘l tashkil etiladi. Haydovchilardan oldindan yo‘l harakatini rejalashtirishlari va yo‘l belgilariga qat’iy rioya qilishlari so‘raladi.
Bu choralar yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash hamda qurilish ishlarini o‘z vaqtida va sifatli bajarish uchun zarurdir. Transport harakatining vaqtincha cheklanishi fuqarolarning qulayligi va xavfsizligini ta’minlashga qaratilgan.
Shuningdek, yo‘l harakati qoidalariga rioya qilish barcha ishtirokchilar uchun muhimdir. Har qanday o‘zgarishlar haqida rasmiy manbalardan xabardor bo‘lish tavsiya etiladi.

На улице Новый Узбекистан движение транспорта будет остановлено
Продолжается строительство подземного перехода, расположенного рядом с парком Новый Узбекистан на улице Новый Узбекистан. Об этом сообщает Upl.uz.
В этом районе проводятся ремонтные и строительные работы. Поэтому с 9 июля 2025 года с 07:00 до 9 августа движение транспорта будет временно приостановлено по части улицы Новый Узбекистан, близкой к парку со стороны Ташкентской области.
Для автомобилей будет организован объезд по дороге, ведущей вдоль границы парка Новый Узбекистан к улице Национального парка. Водителей просят заранее планировать свои маршруты и строго соблюдать дорожные знаки.
Эти меры необходимы для обеспечения безопасности дорожного движения, а также для своевременного и качественного выполнения строительных работ. Временное ограничение движения транспорта направлено на обеспечение удобства и безопасности граждан.
Кроме того, соблюдение правил дорожного движения важно для всех участников. Рекомендуется быть в курсе любых изменений через официальные источники.