Janubiy Koreyada o‘zbek osh iste’moli hayratga soldi
Ijtimoiy tarmoqlarda O‘zbekiston fuqarolarining Janubiy Koreyada yerga o‘tirib, qo‘llari bilan osh iste’mol qilayotganlari aks etgan video tarqaldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu holat keng jamoatchilik e’tiborini tortdi va turli fikr-mulohazalarga sabab bo‘ldi. Videoda o‘tib ketayotgan odamlar bu holatni ko‘rib hayratda qolganlari aniq ko‘rinadi.
O‘zbekistonda bu usul an’anaviy va odatiy hisoblanar ekan, Janubiy Koreyada bunday xulq-atvor noodatiy va hatto hayratlanarli deb qabul qilindi. Bu voqea madaniyatlar o‘rtasidagi farqni yaqqol ko‘rsatmoqda.
Shuningdek, har bir millatning o‘ziga xos ovqatlanish odatlari borligi ta’kidlandi. O‘zbekistonliklar uchun bu usul odatiy va hurmatga loyiq bo‘lsa-da, boshqa mamlakatlarda bunday holatlar boshqacha qabul qilinishi mumkin.

Потребление узбекской кухни в Южной Корее удивило
В социальных сетях распространилось видео, на котором граждане Узбекистана сидят на земле и едят рис руками в Южной Корее. Об этом сообщает Upl.uz.
Этот случай привлек широкое внимание общественности и вызвал различные мнения. В видео видно, что проходящие мимо люди были удивлены, увидев эту ситуацию.
Хотя в Узбекистане этот способ считается традиционным и обычным, в Южной Корее такое поведение было воспринято как необычное и даже удивительное. Этот инцидент ярко демонстрирует различия между культурами.
Также было отмечено, что у каждой нации есть свои уникальные привычки в питании. Для узбеков этот способ является обычным и достойным уважения, однако в других странах такие случаи могут восприниматься иначе.