Navoi viloyati IIB matbuot xizmatining xabar berishicha, huquqbuzarlik sodir etgan shaxsga nisbatan chora ko‘rilgan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Joriy yilning 2 iyul kuni soat taxminan 03:00 da Navoi shahrida "Malibu-2" rusumli avtomobil haydovchisi yo‘l harakati qoidalarini jiddiy buzgan holda harakat qilgan. Avtomobil haydovchisi soatiga 178 kilometr tezlikda harakatlanib, svetoforning taqiqlovchi signallarini e’tiborsiz qoldirgan va yo‘l harakati ishtirokchilarining hayotiga xavf solgan.
O‘tkazilgan tergov-surishtiruv ishlari natijasida ushbu avtomobilni boshqarayotgan shaxs qiz ekanligi ma’lum bo‘ldi. U o‘z harakatini oddiygina kechasi shahar bo‘ylab katta tezlikda haydash uchun qilganini bildirgan.
Mazkur holat yuzasidan unga nisbatan ma’muriy tartibda hujjatlar rasmiylashtirildi. Shuningdek, huquqbuzarlik sodir etgan shaxs bilan profilaktik suhbatlar o‘tkazildi.
Bu holat yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash va yo‘l qoidalariga rioya qilish muhimligini yana bir bor eslatadi. Har bir haydovchi o‘z harakatlari uchun mas’ul bo‘lib, boshqalarning hayotini xavf ostiga qo‘ymasligi lozim.

В городе Навои водителю, превысившему скорость, был выписан штраф
По сообщению пресс-службы МВД Навоийской области, приняты меры в отношении лица, совершившего правонарушение. Об этом сообщает Upl.uz.
2 июля текущего года около 03:00 в городе Навои водитель автомобиля марки "Malibu-2" серьезно нарушил правила дорожного движения. Водитель автомобиля двигался со скоростью 178 километров в час, игнорируя запрещающие сигналы светофора и ставя под угрозу жизнь участников дорожного движения.
В ходе проведенного расследования выяснилось, что за рулем данного автомобиля находилась девушка. Она заявила, что просто решила прокатиться по городу на большой скорости ночью.
По данному факту были оформлены документы в административном порядке. Также с правонарушителем были проведены профилактические беседы.
Этот случай еще раз напоминает о важности обеспечения безопасности дорожного движения и соблюдения правил дорожного движения. Каждый водитель должен быть ответственным за свои действия и не ставить под угрозу жизнь других.