Poytaxtda taksi haydovchisi qizni kaltakladi
Ijtimoiy tarmoqlarda poytaxtda taksi haydovchisi qizni kaltaklagani haqida ma’lumot tarqaldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu xabar Facebookdagi yirik guruhlarda e’lon qilindi. Jabrlangan ayol zo‘ravonlik voqeasini o‘zi hikoya qildi.
Qizning aytishicha, uning ish joyiga eshikdan eshikka xizmat ko‘rsatadigan taksi orqali buyurtma berilgan. Haydovchi ofisga chiqishni rad etib, mijoz o‘zi tashqariga chiqishini talab qilgan.
Ofis xodimlaridan biri tashqariga chiqqanida, haydovchi unga baqirib gapirgan. Qiz buyurtma to‘lanmaganini bilmagan va o‘zida pul bo‘lmagan.
Jabrlangan shaxs haydovchidan ofisga chiqib pulni olishni so‘ragan, biroq u uni qo‘lidan ushlab silkitgan, so‘ng qo‘llarini sindirishga uringan va posilkani tortib olgan. Jabrlangan ayol voqea yuzasidan ariza yozganini ma’lum qildi.
Yandex.Taksi matbuot xizmatidan UPL muxbiriga ushbu holat bo‘yicha izoh berildi. Ular vaziyatdan xabardor ekanliklarini, agressiv xulq-atvor qabul qilib bo‘lmasligini ta’kidladi.
Hozirda ushbu haydovchi buyurtmalardan chetlashtirilgan. Ichki tekshiruv olib borilmoqda va huquqni muhofaza qiluvchi organlarga yordam berishga, shuningdek, rasmiy so‘rovnoma asosida zarur ma’lumotlarni taqdim etishga tayyor ekanliklari bildirildi.

В столице таксист избил девушку
В социальных сетях распространилась информация о том, что в столице водитель такси избил девушку. Об этом сообщает Upl.uz.
Эта новость была опубликована в крупных группах на Facebook. Пострадавшая женщина сама рассказала о случае насилия.
По словам девушки, на ее рабочее место был заказан такси через услугу «от двери до двери». Водитель отказался подняться в офис и потребовал, чтобы клиентка вышла на улицу.
Когда один из сотрудников офиса вышел на улицу, водитель закричал на него. Девушка не знала, что заказ не был оплачен, и у нее не было с собой денег.
Пострадавшая попросила водителя выйти в офис, чтобы забрать деньги, но он схватил ее за руку и начал трясти, затем попытался сломать ей руки и вырвал пакет. Пострадавшая женщина сообщила, что написала заявление по данному инциденту.
Пресс-служба Яндекс.Такси дала комментарий корреспонденту UPL по этому случаю. Они подчеркнули, что осведомлены о ситуации и что агрессивное поведение неприемлемо.
В настоящее время этот водитель отстранен от заказов. Проводится внутреннее расследование, и они заявили о готовности помочь правоохранительным органам, а также предоставить необходимую информацию на основании официального запроса.