Toshkentda urug‘lik korxonada yong‘in bartaraf etildi
Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmatidan ma’lum qilinishicha, 11 iyul kuni soat taxminan 03:15 da Toshkent shahrining Olmazor tumanidagi Usta Shirin ko‘chasida joylashgan urug‘lik ishlab chiqarish korxonasida yong‘in yuzaga kelgan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Hodisa joyiga 5 daqiqa ichida favqulodda vaziyatlar xizmati xodimlari yetib borib, yong‘inni o‘chirish ishlarini boshlagan. Soat 04:06 da yong‘in nazoratga olingan, soat 04:14 da esa butunlay bartaraf etilgan.
Yong‘inni o‘chirishda 12 ta yong‘in-qutqaruv guruhi va 2 ta maxsus yordamchi texnika ishtirok etgan. Hodisa oqibatida jabrlanganlar yo‘q.
Yong‘inning sabablari va moddiy zararning miqdori hozirda aniqlanmoqda. Ushbu holat bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumotlar taqdim etiladi.

В Ташкенте в семеноводческом предприятии был ликвидирован пожар
По информации пресс-службы Министерства по чрезвычайным ситуациям, 11 июля в 03:15 на улице Уста Ширин в районе Олмазор города Ташкента произошел пожар в семеноводческом производственном предприятии. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудники службы по чрезвычайным ситуациям прибыли на место происшествия через 5 минут и начали работы по тушению пожара. В 04:06 пожар был локализован, а в 04:14 полностью ликвидирован.
В тушении пожара участвовали 12 пожарно-спасательных групп и 2 единицы специальной техники. Пострадавших нет.
Причины пожара и размер материального ущерба в настоящее время устанавливаются. Дополнительная информация по данному случаю будет предоставлена.