Almazarda mijoz va xodim o‘rtasida mojaro yuz berdi
Toshkent shahar IIBB matbuot xizmatidan ma’lum qilishlaricha, ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan ma’lumotga izoh berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda bir nechta fuqarolar o‘rtasida yuzaga kelgan so‘zli janjal aks etgan video tarqaldi. Tomonlar bir-birini haqorat qilib, jismoniy kuch ishlatishga uringan.
Hodisa joriy yilning 9 iyul kuni soat taxminan 23:45da Almazar tumani, Karakamish massivida joylashgan kafelardan birida sodir bo‘lgan. Mojaro kafening 1989 yilda tug‘ilgan xodimi bilan 1992 yilda tug‘ilgan mijozasi o‘rtasida yuzaga kelgan.
Mijozaning xodimga ishdan bo‘shatish bilan tahdid qilgani qayd etildi. Mazkur holat yuzasidan qonunbuzarlarga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksining “Haqorat qilish” hamda “Mayda bezorilik” moddalariga asosan ma’muriy bayonnomalar rasmiylashtirildi.
Ish Almazar tumani sudiga jinoyat ishlari bo‘yicha ko‘rib chiqish uchun yuborildi. Sud qonuniy qaror qabul qiladi.

В Алмазаре произошел конфликт между клиентом и сотрудником
По информации пресс-службы ГУВД города Ташкента, был дан комментарий по поводу информации, распространенной в социальных сетях. Об этом сообщает Upl.uz.
В социальных сетях распространилось видео, на котором запечатлен словесный конфликт между несколькими гражданами. Стороны оскорбляли друг друга и пытались применить физическую силу.
Инцидент произошел 9 июля текущего года примерно в 23:45 в одном из кафе, расположенном в районе Каракамыш Алмазарского района. Конфликт возник между сотрудником кафе, родившимся в 1989 году, и клиенткой, родившейся в 1992 году.
Отмечается, что клиентка угрожала сотруднику увольнением. По данному факту в отношении правонарушителей были составлены административные протоколы по статьям "Оскорбление" и "Мелкое хулиганство" Кодекса об административной ответственности Республики Узбекистан.
Дело было направлено в суд Алмазарского района для рассмотрения по уголовным делам. Суд примет законное решение.