Andijonda pichoq bilan tahdid qilgan shaxs qamoqqa olindi
Andijon viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, huquqbuzar javobgarlikka tortildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda Andijon shahrida bir fuqaro ko‘chada pichoq bilan yurib, xususiy uy egasiga tahdid qilgani haqida ma’lumot tarqaldi. Aniqlanishicha, ushbu voqea 2024 yil 7 iyul kuni soat taxminan 15:30 da sodir bo‘lgan.
Andijon shahri aholisi, 1995 yilda tug‘ilgan shaxs, xotin-juvon bilan janjallashib, u qochib ketgan xotining otasining uyiga borgan. Biroq huquqbuzar muammoni gaplashib hal qilish o‘rniga, pichoq olib, kuch ishlatib uyni buzib kirishga uringan.
Mazkur holat bo‘yicha fuqaro O‘zbekiston Respublikasi Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksining “Mayda bezorilik”, “Sovuq qurol yoki sovuq qurol sifatida ishlatilishi mumkin bo‘lgan buyumlarni olib yurish” hamda “Ichki ishlar organlari xodimining qonuniy talablarini bajarmaslik” moddalari bo‘yicha ma’muriy bayonnoma tuzilgan. Sud tomonidan unga o‘n kunlik ma’muriy qamoq jazosi tayinlandi.

В Андижане человек, угрожавший ножом, был арестован
По сообщению пресс-службы Главного управления внутренних дел Андижанской области, правонарушитель был привлечен к ответственности. Об этом сообщает Upl.uz.
В социальных сетях распространилась информация о том, что в городе Андижан один гражданин ходил по улице с ножом и угрожал владельцу частного дома. Установлено, что данный инцидент произошел 7 июля 2024 года примерно в 15:30.
Житель города Андижан, родившийся в 1995 году, поссорился с женой и пошел к дому отца своей сбежавшей жены. Однако правонарушитель вместо того, чтобы решить проблему разговором, взял нож и попытался силой ворваться в дом.
По данному факту на гражданина составлен административный протокол по статьям "Мелкое хулиганство", "Ношение холодного оружия или предметов, которые могут быть использованы как холодное оружие", а также "Невыполнение законных требований сотрудников органов внутренних дел" Кодекса об административной ответственности Республики Узбекистан. Судом ему назначено административное наказание в виде десяти суток ареста.