Toshkent viloyati aholisi avtomobil yukxonasida olingan shov-shuvli video tufayli 12 sutka muddatga qamoqqa olindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Akkurgan tumanida bir guruh fuqarolar harakatlanayotgan avtomobil yukxonasida xavfli harakatlar qilib, jamiyatda qabul qilingan odob-axloq qoidalarini bilmasdan buzishdi. Ular o‘z harakatlarini ataylab ijtimoiy tartibga zid ravishda amalga oshirdi.
Xususan, blogerlar Labo avtomobilining yukxonasini hovuzga aylantirib, harakatda bo‘lgan mashina ichida piknik uyushtirdilar. Ular shashliklar yeb, ichimlik ichishdi va bu holatni videoga olib ijtimoiy tarmoqlarga joylashtirdi.
Ushbu videoni ko‘rgan ichki ishlar xodimlari bu holatni aniqladi. Huquqni muhofaza qiluvchi organlar fuqarolarning jamiyatdagi odob qoidalarini, yo‘lovchilarni tashish qoidalarini jiddiy buzganlarini qayd etdi.
Natijada, ushbu holatda ishtirok etgan barcha shaxslarga 12 sutka qamoq jazosi tayinlandi. Bu voqea jamiyatda tartib-intizomni saqlashning muhimligini yana bir bor eslatadi.

В Ташкенте арестованы участники пикника на грузовом дворе
Жители Ташкентской области были арестованы на 12 суток из-за шумного видео, снятого в кузове автомобиля. Об этом сообщает Upl.uz.
В районе Аккурган группа граждан совершила опасные действия в движущемся кузове автомобиля, нарушив общепринятые нормы морали и этики. Они намеренно осуществили свои действия вразрез с общественным порядком.
В частности, блогеры превратили кузов автомобиля Labo в бассейн и устроили пикник в движущемся автомобиле. Они ели шашлыки, пили напитки и сняли это на видео, разместив в социальных сетях.
Сотрудники внутренних дел, увидев это видео, выявили данное происшествие. Правоохранительные органы отметили, что граждане серьезно нарушили нормы поведения в обществе и правила перевозки пассажиров.
В результате всем участникам данного инцидента был назначен арест на 12 суток. Этот случай еще раз напоминает о важности соблюдения порядка и дисциплины в обществе.