Sankt-Peterburgda o‘zbekistonlik tadbirkor ushlangan
Sankt-Peterburg shahrida huquqni muhofaza qiluvchi organlar O‘zbekiston fuqarosini qo‘lga oldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
U davlatni aldashda gumon qilinmoqda. Bu haqda Sankt-Peterburgda nashr etiladigan «Fontanka.ru» axborot va ijtimoiy-siyosiy elektron gazetasi xabar berdi.
33 yoshli O‘zbekiston fuqarosi Gjatka ko‘chasida ushlangan. Hujjatlar tekshiruvida uning xalqaro qidiruvda ekani aniqlangan.
U vatandoshimiz jinoyat ishi doirasida gumon qilinmoqda. Oldin u muvaffaqiyatli tadbirkor bo‘lgan, biroq kompaniyasining bir qism daromadini yashirishda ayblanmoqda.
Ushbu harakatlar natijasida O‘zbekiston davlat byudjeti soliqlar shaklida 10 million rublga yaqin mablag‘ni ololmagan. Hodisa yuzasidan tergov ishlari davom etmoqda.

В Санкт-Петербурге задержан предприниматель из Узбекистана
В Санкт-Петербурге правоохранительные органы задержали гражданина Узбекистана. Об этом сообщает Upl.uz.
Он подозревается в мошенничестве. Об этом сообщает информационно-общественно-политическая электронная газета «Fontanka.ru», издаваемая в Санкт-Петербурге.
33-летний гражданин Узбекистана был задержан на улице Гятка. При проверке документов выяснилось, что он находится в международном розыске.
Он подозревается в рамках уголовного дела. Ранее он был успешным предпринимателем, однако обвиняется в сокрытии части доходов своей компании.
В результате этих действий государственный бюджет Узбекистана не получил около 10 миллионов рублей в виде налогов. В настоящее время продолжается расследование по данному делу.