Toshkentda yo‘l mojarosi pichoq bilan tugadi
Ijtimoiy tarmoqlarda tez tarqalgan videorolikka Toshkentda keng jamoatchilik e’tibori qaratildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Kadrlar orqali yo‘l hodisasi aks etgan bo‘lib, unda Lacetti avtomobilini boshqarayotgan haydovchi pichoq bilan qurollangan holda, Cobalt avtomobilida bo‘lgan boshqa haydovchini tahdid qilmoqda. Eshiklar qulflangani sababli hujumchi raqibining avtomobil oynasiga pichoq bilan urgan va darhol voqea joyidan ketib qolgan.
Avtomobil salonida bir ayol ham bo‘lgan. Toshkent shahar IIBB matbuot xizmati vaziyatni tezkor tarzda izohladi.
Ma’lum bo‘lishicha, hodisa 2025-yil 14-iyun kuni soat 11:00 atrofida Yunusobod tumanidagi Rixsili ko‘chasida sodir bo‘lgan. Lacetti haydovchisi 1981-yilda tug‘ilgan erkak bo‘lsa, Cobaltni 1996-yilda tug‘ilgan erkak boshqargan.
Baxtga qarshi, hech kim jarohat olmagan. Ushbu keskin mojaroning sababi haydovchilar o‘rtasidagi yo‘l nizosi bo‘lgan.
Lacetti haydovchisiga O‘zbekiston Respublikasi Ma’muriy javobgarlik kodeksining 183-moddasi (Kichik bezorilik) bo‘yicha ma’muriy ish qo‘zg‘atildi. Ish materiallari qonuniy qaror qabul qilish uchun tuman sudi tomonidan ko‘rib chiqilmoqda.

В Ташкенте дорожный конфликт закончился ножом
В социальных сетях быстро распространилось видео, которое привлекло широкое внимание общественности в Ташкенте. Об этом сообщает Upl.uz.
На кадрах запечатлен дорожный инцидент, в котором водитель автомобиля Lacetti угрожает другому водителю, находящемуся в автомобиле Cobalt, с ножом в руках. Поскольку двери были заперты, нападающий ударил ножом по окну автомобиля соперника и сразу же покинул место происшествия.
В салоне автомобиля также находилась женщина. Пресс-служба ГУВД города Ташкента оперативно прокомментировала ситуацию.
Как стало известно, инцидент произошел 14 июня 2025 года около 11:00 на улице Рихсили в Юнусабадском районе. Водитель Lacetti — мужчина, родившийся в 1981 году, а Cobalt управлял мужчина, родившийся в 1996 году.
К счастью, никто не получил травм. Причиной этого резкого конфликта стал дорожный спор между водителями.
В отношении водителя Lacetti было возбуждено административное дело по статье 183 Кодекса об административной ответственности Республики Узбекистан (Мелкое хулиганство). Материалы дела рассматриваются районным судом для принятия законного решения.