Sankt-Peterburgda qizga zo‘rlash urinishiga qarshi qidiruv boshlandi
Ijtimoiy tarmoqlarda qo‘rqinchli video tarqaldi, unda vatandoshimizning voyaga yetmagan qizni zo‘rlashga uringanligi ko‘rsatilgan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Hodisa Rossiyaning madaniyat poytaxti Sankt-Peterburg shahrida sodir bo‘lgan. Erkak qizga yaqinlashib, "Men o‘zbekman.
Seni sevaman", deb murojaat qilgan va uni o‘ziga qo‘shilishga taklif qilgan. Jabrlanuvchi muloyimlik bilan rad javobini berib, hech qayerga bormasligini aytgan.
Shunga qaramay, erkak unga yaqinlashib, zo‘rlashga urinib, ustidan bosim o‘tkazgan. Vaziyatga guvoh bo‘lgan boshqa yigitlar aralashgach, u qochib ketgan.
Hozirda uning izini topish uchun qidiruv ishlari olib borilmoqda. Bu holat jiddiy qoralanib, bunday jinoyatlarga qarshi qat’iy chora ko‘rilishi zarurligi ta’kidlanmoqda.
Ota-onalar va jamiyat vakillari yoshlar xavfsizligini ta’minlash uchun birgalikda harakat qilishlari muhimdir.

В Санкт-Петербурге начался розыск по делу о попытке изнасилования девушки
В социальных сетях распространилось тревожное видео, на котором показано, как наш соотечественник пытался изнасиловать несовершеннолетнюю девушку. Об этом сообщает Upl.uz.
Инцидент произошел в культурной столице России, городе Санкт-Петербург. Мужчина подошел к девушке и сказал: "Я узбек.
Я тебя люблю", предложив ей присоединиться к нему. Потерпевшая вежливо отказала и сказала, что никуда не пойдет.
Тем не менее, мужчина продолжил приближаться к ней, пытаясь изнасиловать и оказывая на нее давление. Когда вмешались другие молодые люди, он сбежал.
В настоящее время проводятся поисковые мероприятия для его нахождения. Этот случай серьезно осуждается, подчеркивается необходимость принятия строгих мер против таких преступлений.
Важно, чтобы родители и представители общества совместно работали над обеспечением безопасности молодежи.