Chartakda narkotik modda saqlagan erkak qo‘lga olindi
Namangan viloyati IIB matbuot xizmati xabariga ko‘ra, narkotik modda saqlagan erkak shaxs qo‘lga olindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Chartak tuman IIB xodimlari tomonidan tezkor tadbir o‘tkazildi. Ushbu tadbir davomida Chartak tumani “Bog‘” mahallasida yashovchi, 2000 yilda tug‘ilgan “Tengdosh” mahallasi fuqarosining uyida tintuv o‘tkazildi.
Tintuv jarayoni adolatli guvohlar ishtirokida amalga oshirildi. Natijada, erkakdan o‘z shaxsiy iste’moli uchun saqlangan 2 gramm gashish narkotik modda topildi.
Mazkur holat bo‘yicha Chartak tuman IIB tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 273-moddasi 2-qismi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi. Ushbu moddaga muvofiq, aybdorga 3 yildan 5 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish jazosi qo‘llanilishi mumkin.

В Чартаке был задержан мужчина, хранивший наркотическое вещество
По сообщению пресс-службы УВД Наманганской области, задержан мужчина, хранивший наркотическое вещество. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудниками УВД Чартакского района была проведена оперативная мероприятие. В ходе данного мероприятия был проведен обыск в доме гражданина, родившегося в 2000 году, проживающего в махалле “Бог’” Чартакского района.
Процесс обыска проводился с участием добросовестных свидетелей. В результате у мужчины было найдено 2 грамма гашиша, хранившегося для личного употребления.
По данному факту УВД Чартакского района возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 273 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В соответствии с данной статьей, виновному может быть назначено наказание в виде лишения свободы на срок от 3 до 5 лет.