Andijonda qimor o‘yinlari tashkiloti fosh qilindi
Andijon viloyati ichki ishlar boshqarmasi matbuot xizmati tomonidan noqonuniy faoliyat tashkil etilgani aniqlandi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
2024 yil 15 iyuldan 15 avgustga qadar O‘zbekistonda "Xavfsiz va sog‘lom mamlakat" nomli profilaktik tadbirlarning ikkinchi bosqichi o‘tkazilmoqda. Ushbu dastur doirasida ichki ishlar organlari xodimlari jinoyatchilik darajasini kamaytirishga qaratilgan keng ko‘lamli tezkor-profilaktik choralarni amalga oshirmoqdalar.
Tadbirlar davomida Andijon viloyati Pakhtaobod tumanida yashovchi, 1964 yilda tug‘ilgan fuqaro o‘z uyida qimor o‘yinlari tashkil qilgani aniqlangan. U bir necha kishidan iborat guruhni yig‘ib, qimor o‘yinlarini o‘tkazish uchun barcha zarur sharoitlarni yaratgan.
Tezkor tadbir vaqtida ushbu shaxsning uyida 1400 AQSh dollari, 6000 qirg‘iz somi, 6 401 000 so‘m va qimor o‘yinlari uchun zarur bo‘lgan turli buyumlar topilgan. Ushbu holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Qimor o‘yinlarini tashkil etish va o‘tkazish” moddasi 1-qismi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

переменная облачность ветер 1.4 м/с, ЮВ
В пресс-службе управления внутренних дел Андиджанской области было установлено, что организована незаконная деятельность. Об этом сообщает Upl.uz.
С 15 июля по 15 августа 2024 года в Узбекистане проходит второй этап профилактических мероприятий под названием "Безопасная и здоровая страна". В рамках этой программы сотрудники органов внутренних дел проводят широкомасштабные оперативно-профилактические меры, направленные на снижение уровня преступности.
В ходе мероприятий в Пахтаабадском районе Андиджанской области был выявлен гражданин 1964 года рождения, который организовал азартные игры у себя дома. Он собрал группу из нескольких человек и создал все необходимые условия для проведения азартных игр.
Во время оперативного мероприятия в доме этого лица было найдено 1400 долларов США, 6000 киргизских сомов, 6 401 000 сумов и различные предметы, необходимые для азартных игр. По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи "Организация и проведение азартных игр" Уголовного кодекса Республики Узбекистан.