Farg‘onada giyohvand modda va qurol musodara qilindi
Farg‘ona viloyati IIB matbuot xizmati tomonidan tezkor profilaktik tadbirlar o‘tkazilgani haqida xabar berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
“Xavfsiz va sog‘lom mamlakat” dasturi doirasida jinoyatga moyilligi bo‘lgan va giyohvand moddalar noqonuniy aylanmasiga aloqador 20 nafar shaxsning yashash joylarida profilaktik tekshiruvlar amalga oshirildi. Tekshiruvlar natijasida uchta joyda giyohvand moddalar, beshta joyda sovuq qurollar, bir joyda pnevmatik qurol va yana bir joyda diniy adabiyotlar aniqlanib, dalil sifatida musodara qilindi.
Aniqlangan 2 gramm gashish, 5 gramm opiy moxov, 6 dona pichoq, 15 dona diniy adabiyot hamda 1 dona pnevmatik qurol bo‘yicha tegishli tartibda protokol rasmiylashtirildi. Ushbu tadbirlar jinoyatchilikning oldini olish va fuqarolarning xavfsizligini ta’minlashga qaratilgan.

В Фергане были изъяты наркотические вещества и оружие
Сообщается, что в Ферганской области были проведены оперативные профилактические мероприятия. Об этом сообщает Upl.uz.
В рамках программы "Безопасная и здоровая страна" были проведены профилактические проверки по местам проживания 20 лиц, склонных к преступности и связанным с незаконным оборотом наркотиков. В результате проверок в трех местах были обнаружены наркотические вещества, в пяти местах - холодное оружие, в одном месте - пневматическое оружие и в одном месте - религиозная литература, которые были изъяты в качестве доказательств.
По выявленным 2 граммам гашиша, 5 граммам опия, 6 ножам, 15 единицам религиозной литературы и 1 пневматическому оружию были оформлены соответствующие протоколы. Эти мероприятия направлены на предотвращение преступности и обеспечение безопасности граждан.