Arnasoyda 11 kilogramm giyohvand modda aniqlandi
Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi matbuot xizmati tomonidan ma’lum qilinishicha, Arnasoy tumanida giyohvand moddalarni katta miqdorda saqlash holati aniqlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tezkor-profilaktik tadbir davomida shubhali fuqaro to‘xtatilib, tekshiruvdan o‘tkazilgan. Fuqaroning shaxsiy ko‘zdan kechirilishi guvohlar ishtirokida amalga oshirilgan.
Tekshiruv natijasida, 1972 yilda tug‘ilgan, Jizzax viloyati Paxtakor tumanidagi “Paxtakor” mahallasida yashovchi fuqaroning yonida 11 kilogramm 525 gramm giyohvand modda – marixuana saqlangani aniqlangan. Mazkur holat bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan va hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.
Ichki ishlar organlari tomonidan giyohvand moddalarga qarshi kurashish doimiy nazoratda saqlanmoqda. Fuqarolardan qonun buzilishlarini oldini olishda faollik ko‘rsatishlari so‘raladi.

В Арнасое было обнаружено 11 килограммов наркотического вещества
По информации пресс-службы Главного управления внутренних дел Джизакской области, в Арнасойском районе был выявлен случай хранения наркотических веществ в крупном размере. Об этом сообщает Upl.uz.
В ходе оперативно-профилактического мероприятия, проведенного сотрудниками внутренних дел, был остановлен подозрительный гражданин и подвергнут проверке. Личное досмотрение гражданина проводилось с участием свидетелей.
В результате проверки у гражданина, 1972 года рождения, проживающего в махалле "Пахтакор" Пахтакорского района Джизакской области, было обнаружено 11 килограммов 525 граммов наркотического вещества – марихуаны. По данному факту возбуждено уголовное дело, и в настоящее время проводятся следственные действия.
Органы внутренних дел продолжают держать под постоянным контролем борьбу с наркотическими веществами. Гражданам предлагается проявлять активность в предотвращении правонарушений.