Xorazmda noqonuniy qimor o‘yini fosh etildi
Xorazm viloyati ichki ishlar boshqarmasi matbuot xizmati tomonidan ma’lum qilinishicha, noqonuniy faoliyatni tashkil qilgan shaxs aniqlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Joriy yilning 18 iyul kuni ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan Xorazm viloyatida maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida Qushkupir tumani "Chamanzor" mahallasida yashovchi, 1969 yilda tug‘ilgan fuqaro o‘z uyida qimor o‘yinlari uchun yashirin joy tashkil qilgani aniqlandi.
Ushbu shaxs qimor o‘yinlarini o‘tkazish uchun barcha zarur sharoitlarni yaratgan. Tezkor tadbir vaqtida noqonuniy muassasaga kirgan 21 dan 53 yoshgacha bo‘lgan 10 nafar fuqaro aniqlanib, ulardan bir necha to‘plam o‘yin kartalari hamda 38,4 million so‘mdan ortiq pul mablag‘lari musodara qilindi.
Ushbu holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining "Qimor o‘yinlarini tashkil etish va o‘tkazish" moddasi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Noqonuniy faoliyatni tashkil qilgan shaxs 7 yilgacha ozodlikdan mahrum etilishi mumkin.

В Хорезме раскрыта незаконная азартная игра
По информации пресс-службы управления внутренних дел Хорезмской области, установлен человек, организовавший незаконную деятельность. Об этом сообщает Upl.uz.
18 июля текущего года сотрудниками органов внутренних дел в Хорезмской области была проведена специальная оперативная мероприятие. В ходе мероприятия было установлено, что гражданин, родившийся в 1969 году и проживающий в махалле "Чаманзор" Кушкупирского района, организовал тайное место для азартных игр в своем доме.
Этот человек создал все необходимые условия для проведения азартных игр. Во время оперативного мероприятия было выявлено 10 граждан в возрасте от 21 до 53 лет, которые вошли в незаконное заведение, у них было изъято несколько комплектов игральных карт и более 38,4 миллиона сумов наличных средств.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье "Организация и проведение азартных игр" Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Лицо, организовавшее незаконную деятельность, может быть лишено свободы на срок до 7 лет.