O‘zbekistonda taniqli ijrochi va jamoat arbobi Jahongir Otajonov tashqi ko‘rinishida tub o‘zgarishlarni amalga oshirdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
San’atkor, kimning faoliyati nafaqat musiqa sohasidagi yutuqlari, balki siyosiy faollik davrlari bilan ham ajralib turadi, o‘zining rasmiy Instagram sahifasida yangi imidjini – boshini butunlay sochdan tozalagan holatini namoyish etdi. Ushbu o‘zgarish, Otajonovning o‘z izohiga ko‘ra, yaqinlashib kelayotgan yakka konsertga tayyorgarlik kampaniyasining bir qismidir.
Konsert 5 iyul kuni Namangan shahrida bo‘lib o‘tadi. Bu qadam uning muxlislari va mahalliy ekspertlar orasida keng muhokamalarga sabab bo‘ldi.
Ko‘pchilik buni tadbirga qo‘shimcha e’tibor qaratish uchun puxta o‘ylangan marketing harakati sifatida baholamoqda. Konsertning o‘ziga xosligi shundaki, unda mamlakatimizda mashhur bo‘lgan dili.me taxallusidagi bloger bilan hamkorlik e’lon qilindi.
Yangi media vakilining an’anaviy estrada ijrochisi dasturiga integratsiyasi mahalliy ko‘ngilochar biznesda noyob hodisa hisoblanadi. Namangan tomoshabinlari nafaqat yangilangan sahna obrazini baholash, balki bu ijodiy juftlikning natijasini ham ko‘rish imkoniga ega bo‘ladi.
Ushbu konsert Otajonovning imidj o‘zgarishi vaqtinchalik aksiyami yoki uning ijodida yangi davr boshlanishimi, shuni aniqlovchi asosiy voqea bo‘ladi. Shuningdek, Jahongir Otajonov 2021 yilda O‘zbekiston prezidenti lavozimiga nomzodligini ilgari surgan va “Erkin fikr” siyosiy partiyasini tashkil etishga harakat qilganligini ham ta’kidlagan.

Джахонгир Отажонов даст новый имидж и даст концерт в Намангане
В Узбекистане известный исполнитель и общественный деятель Джахонгир Отажонов кардинально изменил свою внешность. Об этом сообщил Upl.uz.
Артист, чья деятельность выделяется не только успехами в музыкальной сфере, но и периодами политической активности, продемонстрировал на своей официальной странице в Instagram новый имидж – полностью выбритую голову. По его собственным словам, это изменение является частью подготовки к предстоящему сольному концерту.
Концерт состоится 5 июля в городе Наманган. Этот шаг вызвал широкие обсуждения среди его поклонников и местных экспертов.
Многие оценивают это как продуманное маркетинговое действие для привлечения дополнительного внимания к мероприятию. Особенностью концерта является объявленное сотрудничество с блогером, известным в нашей стране под псевдонимом dili.me.
Интеграция нового медийного представителя в программу традиционного эстрадного исполнителя является уникальным событием в местном развлекательном бизнесе. Зрители Намангана получат возможность не только оценить обновлённый сценический образ, но и увидеть результат этого творческого дуэта.
Этот концерт станет ключевым событием, которое определит, является ли изменение имиджа Отажонова временной акцией или началом новой эпохи в его творчестве. Также Джахонгир Отажонов отметил, что в 2021 году выдвигал свою кандидатуру на пост президента Узбекистана и пытался создать политическую партию «Свободная мысль».