O‘zjan va Erjan Deniz o‘rtasida moliyaviy mojaro yuz berdi
Turkiyalik taniqli aktyor va xonanda O‘zjan Deniz yana bir bor ommaning e’tiboriga tushdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu safargi sababi oilaviy va moliyaviy mojaro bo‘ldi. Haber Global nashrining xabar berishicha, aktyorning akasi Erjan Deniz ukasining uyiga qurol bilan kelib, moliyaviy kelishmovchiliklar sabab uni o‘ldirish bilan tahdid qilgan.
Voqea Istanbul shahrining Zekeriyako‘y tumanida yuz berdi. Erjan Deniz uyga kirib, O‘zjanga shunday degan: “Agar mendan o‘g‘irlaganingni qaytarmasang, seni ham, o‘zimni ham o‘ldiraman”.
Bu so‘zlar oilaviy ziddiyatning qanchalik keskin ekanini ko‘rsatadi. Masala ildizi 22 yillik biznes sherikligiga borib taqaladi.
Ularning moliyaviy kelishmovchiliklari sudgacha yetib borgan. Bir necha yil oldin O‘zjan akasi qarzlari uchun kafil bo‘lgan, ammo biznesda katta zarar ko‘rilganidan so‘ng bank hisoblari musodara qilingan.
Shu sababli Erjan ukasini 150 million lira miqdoridagi mablag‘ni o‘zlashtirishda ayblab kelgan. Oilaviy mojaro ijtimoiy tarmoqlarda keng yoritildi.
Ularning onasi Qadriya Deniz moliyaviy muammolar tufayli aka-ukalik rishtalari uzilganini bildirgan. O‘zjan esa oilasi tomonidan unga nisbatan nohaq munosabat bo‘lganini ta’kidlab, keskin javob qaytargan.
Shuningdek, aktyor 2008 yilda unga qarshi qilingan qurolli hujum ortida ham akasi turganini aytgan. So‘nggi voqealardan so‘ng taraflar vakillari muzokara o‘tkazib, kelishuvga erishishdi.
Natijada bir necha villa va boshqa ko‘chmas mulk Erjan Deniz nomiga o‘tkazildi. Ushbu voqea muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otdi va oilaviy mojaro hamda moliyaviy ziddiyatlar yuzasidan muhokamalar yanada kengaydi.

Между Озжаном и Эржаном Дениз возник финансовый конфликт
Известный турецкий актер и певец Озджан Дениз вновь привлек внимание общественности. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этот раз причиной стал семейный и финансовый конфликт. По информации издания Haber Global, брат актера Эржан Дениз пришел в дом брата с оружием и угрожал убить его из-за финансовых разногласий.
Инцидент произошел в районе Зекериякой города Стамбула. Эржан Дениз вошел в дом и сказал Озджану: «Если ты не вернешь то, что украл у меня, я убью и тебя, и себя».
Эти слова показывают, насколько острым был семейный конфликт. Корни проблемы уходят в 22-летнее бизнес-партнерство.
Их финансовые разногласия дошли до суда. Несколько лет назад Озджан стал поручителем по долгам брата, но после значительных убытков в бизнесе банковские счета были арестованы.
По этой причине Эржан обвинял брата в присвоении средств в размере 150 миллионов лир. Семейный конфликт получил широкое освещение в социальных сетях.
Их мать Кадрия Дениз заявила, что из-за финансовых проблем братские отношения были разорваны. Озджан же подчеркнул, что к нему в семье относились несправедливо, и дал резкий ответ.
Кроме того, актер заявил, что за вооруженным нападением на него в 2008 году также стоял его брат. После последних событий представители сторон провели переговоры и достигли соглашения.
В результате несколько вилл и другая недвижимость были переданы на имя Эржана Дениза. Этот случай вызвал большой интерес среди поклонников, а обсуждения семейного конфликта и финансовых разногласий стали еще более активными.