Tim Burton va Monika Belluchchi ajrashdi
Mashhur Gollivud rejissyori Tim Burton va italiyalik kino aktrisasi Monika Belluchchi o‘z munosabatlarini yakunlaganini e’lon qilishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ularning AFP agentligiga bergan qo‘shma bayonotida ajralish qarori o‘zaro chuqur hurmat va e’tibor bilan qabul qilingani ta’kidlandi. Burton va Belluchchi o‘rtasidagi ishqiy munosabatlar 2023 yilda tasdiqlangan edi.
Shu davrda Monika mashhur 1988 yildagi “Beetlejuice” filmining davomida, komediya va qo‘rqinchli janrda suratga olingan asarda rol ijro etdi. Aktrisa filmda Maykl Kiton o‘ynagan sobiq eridan qasos olishga intiladigan yovuz qahramon Delores rolini o‘zlashtirdi.
Monika Belluchchi uchun bu birinchi katta ajralish emas. U ilgari fransuz aktyori Vinsent Kassel bilan 14 yil davomida turmush qurgan va 2013 yilda nikohi rasman tugagan.
Ushbu munosabatdan uning ikki farzandi bor. Tim Burton esa Monikadan oldin britaniyalik aktrisa Helena Bonham Karter bilan uzoq muddatli munosabatda bo‘lgan va ulardan ham ikki farzandi mavjud.
Tim Burton o‘zining o‘ziga xos rejissyorlik uslubi, gotika, komediya va fantaziya elementlarini uyg‘unlashtirgan filmlari orqali jahon kinosida katta shuhrat qozongan. Uning kinolari ko‘plab muxlislar tomonidan yuqori baholanadi va kino sanoatida o‘ziga xos o‘rin tutadi.

Тим Бёртон и Моника Беллуччи развелись
Известный голливудский режиссёр Тим Бёртон и итальянская киноактриса Моника Беллуччи объявили о завершении своих отношений. Об этом сообщает Zamin.uz.
В их совместном заявлении для агентства AFP подчёркивается, что решение о расставании было принято с взаимным глубоким уважением и вниманием. Романтические отношения между Бёртоном и Беллуччи были подтверждены в 2023 году.
В этот период Моника сыграла роль в продолжении знаменитого фильма 1988 года «Битлджус», снятого в жанрах комедии и ужасов. Актриса исполнила роль злодейки Делорес, которая стремится отомстить своему бывшему мужу, которого сыграл Майкл Китон.
Для Моники Беллуччи это не первый крупный развод. Ранее она была замужем за французским актёром Винсентом Касселем в течение 14 лет, и их брак официально завершился в 2013 году.
От этих отношений у неё двое детей. Тим Бёртон же до Моники долгое время состоял в отношениях с британской актрисой Хеленой Бонэм Картер, у них также двое детей.
Тим Бёртон приобрёл мировую известность благодаря своему уникальному режиссёрскому стилю, сочетающему элементы готики, комедии и фантазии. Его фильмы высоко ценятся многими поклонниками и занимают особое место в киноиндустрии.