Leonardo Di Kaprio ism o‘zgartirishdan bosh tortdi
Gollivud aktyori Leonardo Di Kaprio karyerasining boshida ismni o‘zgartirish taklifiga duch kelganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aktyorning so‘zlariga ko‘ra, u 12-13 yoshlarida birinchi agent bilan shartnoma tuzgan paytda, agent uning haqiqiy ismini “juda etnik” deb hisoblagan va sahnada boshqa ism bilan chiqishni tavsiya qilgan. Agent unga yangi ism sifatida “Lenni Uilyams”ni taklif qilgan.
Bu ism Di Kaprioning ismini qisqartirish bilan birga, yangi familiya sifatida uydirma edi. “Siz endi Lenni Uilyams bo‘lasiz”, degan agentning so‘zlarini aktyor “New Heights” podkastida eslab o‘tdi.
Biroq aktyorning otasi bu fikrga qat’iyan qarshi chiqdi. U o‘g‘lining sahna ismi bilan imzolangan suratni ko‘rib, g‘azablanib, “mening jasadim orqali” degan qat’iy rad javobini bildirdi.
Natijada Leonardo Di Kaprio haqiqiy ismini saqlab qoldi va shu nom bilan jahon miqyosida mashhurlikka erishdi. Ushbu voqea aktyorning yoshligidagi muhim qarorlaridan biri bo‘lib, uning shaxsiyati va kasbiy yo‘lini belgilab berdi.

Leonardo Ди Каприо отказался менять имя
Голливудский актер Леонардо Ди Каприо сообщил, что в начале своей карьеры ему предлагали изменить имя. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам актера, когда ему было 12-13 лет и он заключил первый контракт с агентом, агент считал его настоящее имя «слишком этническим» и рекомендовал выступать под другим именем. Агент предложил ему новое имя «Ленни Уильямс».
Это имя было вымышленным и представляло собой сокращение имени Ди Каприо вместе с новой фамилией. «Теперь ты будешь Ленни Уильямс», — вспомнил актер слова агента в подкасте «New Heights».
Однако отец актера категорически выступил против этой идеи. Увидев фотографию с подписью сценического имени сына, он рассердился и дал решительный отказ, сказав «через мой труп».
В итоге Леонардо Ди Каприо сохранил свое настоящее имя и стал известен во всем мире под этим именем. Этот случай стал одним из важных решений в молодости актера, определившим его личность и профессиональный путь.