2025 yilning eng daromadli qo‘rqinchli filmi “The Conjuring: Last Rites” nomi bilan e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu film “The Conjuring” franshizasining so‘nggi qismi bo‘lib, kassa yig‘imida katta muvaffaqiyatga erishdi. Butun dunyo bo‘ylab film 400 million dollar daromad keltirdi.
Ichki bozorda 151,2 million, xalqaro bozorda esa 248,8 million dollar daromad to‘pladi. Umumiy daromadning 62 foizi xorijiy kinoteatrlardan olingan.
Rejissor Rayan Kuglerning “Gunohkorlar” vampir filmi 366,7 million dollar bilan yuqori natija qayd etdi. “Yakuniy manzil: Qon rishtalari” esa 313 million dollar ishlab topdi.
“Qurollar” filmi 263,4 million dollar daromad bilan to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Qiziqarli jihati shundaki, “Gunohkorlar” original qo‘rqinchli filmlar orasida franchayzadan tashqari eng ko‘p daromad keltirgan film hisoblanadi.
Maykl Chaves rejissyorlik qilgan “The Conjuring: Last Rites” filmi orqali “The Conjuring” franshizasining asosiy hikoyasini yakunladi. Filmda demonologlar Ed va Lorren Uorren oilasini yangi yovuzlikdan himoya qilish uchun kurashadi.
Asosiy rollarni Patrik Uilson va Vera Farmiga ijro etdi. Ushbu film o‘n yillik hikoyaning davomidir va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olindi.

The Conjuring: Last Rites фильм собрал рекордный доход
Самый кассовый фильм ужасов 2025 года был объявлен под названием «Заклятие: Последние обряды». Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот фильм является последней частью франшизы «Заклятие» и добился большого успеха в кассовых сборах. По всему миру фильм принес доход в 400 миллионов долларов.
На внутреннем рынке было собрано 151,2 миллиона долларов, а на международном — 248,8 миллиона долларов. 62% общего дохода пришлось на зарубежные кинотеатры.
Режиссер Райан Куглер с фильмом о вампирах «Грешники» достиг высокого результата в 366,7 миллиона долларов. «Конечный пункт: Кровные узы» заработал 313 миллионов долларов.
Фильм «Оружие» занял четвертое место с доходом в 263,4 миллиона долларов. Интересно, что «Грешники» является самым кассовым фильмом вне франшизы среди оригинальных фильмов ужасов.
Режиссер Майкл Чавес завершил основную сюжетную линию франшизы «Заклятие» фильмом «Заклятие: Последние обряды». В фильме демонологи Эд и Лоррейн Уоррен борются за защиту семьи от нового зла.
Главные роли исполнили Патрик Уилсон и Вера Фармига. Этот фильм является продолжением десятилетней истории и был с большим интересом встречен поклонниками.