Jennifer Lopez Ben Afflek bilan ajrashishni ma’qulladi
Jennifer Lopez Ben Afflek bilan ajrashishini hayotidagi eng yaxshi qaror deb atadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xonanda va aktrisa 2024 yil bahorida rasmiy ravishda turmushdan ajraganini ma’lum qildi. CBS News Sunday telekanaliga bergan intervyusida u shaxsiy hayotidagi qiyinchiliklarning “O‘rgimchak ayolning o‘pishi” filmidagi ishiga ham ta’sir ko‘rsatganini aytdi.
Ushbu filmda Ben Afflek va uning yaqin do‘sti Mett Deymon ijrochi prodyuser sifatida ishtirok etgan edi. Lopez o‘z his-tuyg‘ulari haqida shunday dedi: “Rolni ijro etarkanman, o‘zimni baxtli his qilardim, ammo uyga qaytgach, bu tuyg‘ular yo‘qolardi.
Faqat ‘bundan qanday chiqaman?’ deb o‘ylardim.” San’atkor barcha qiyinchiliklar unga kuch bag‘ishlaganini ta’kidladi. U o‘zini erkin va xursand his qilayotganini bildirdi.
“Rostini aytsam, bu men bilan sodir bo‘lgan eng yaxshi voqea edi. Chunki u meni o‘zgartirdi, o‘sishimga va o‘zimni anglashimga yordam berdi.
Hozir o‘zimni o‘tgan yildagidan butunlay boshqa inson deb bilaman,” dedi Jennifer Lopez. 2025 yil yozi uning uchun yolg‘iz o‘tgan ilk mavsum bo‘ldi.
U bu davrni hayotining yangi bosqichi deb atadi. “Men hayotdan ko‘proq zavq ola boshladim.
Quvonch degani — yashash, har daqiqadan bahramand bo‘lish va hayot bergan barcha g‘alabalar hamda saboqlarni qabul qilishdir. Og‘ir kunlar ham saboq, men buni endigina to‘liq tushunmoqdaman,” dedi u.
Ben Afflek ham munosabatlarning yakun topishi haqida fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, ajrashishga hech qanday janjal yoki nizo sabab bo‘lmagan.
“Ko‘pchilik ajrashish uchun o‘ziga xos sabab izlaydi. Lekin haqiqat oddiy: munosabatda odamlar doimo bir xil fikrda bo‘lavermaydi.
Men tabiatan ehtiyotkorroqman, munosabatda ham shunday bo‘ldi,” dedi aktyor. Jennifer Lopez 2024 yil yozida ajrashish uchun rasmiy ariza topshirgan.
Qiziq tomoni, hujjat 20 avgustda berilgan — aynan ikki yil oldin ular to‘y marosimini o‘tkazgan sana. Sud hujjatlarida ajrim rasmiy sanasi 2024 yil 26 aprel deb qayd etilgan.
Lopez sobiq turmush o‘rtog‘idan moliyaviy yordam so‘ramasdan, suddan ham bunday imkoniyatni rad etishni iltimos qilgan. Eslatib o‘tamiz, juftlik 2002 yilda tanishib, nikohga kirishgan, ammo 2004 yilda ajrashgan.
Ular 2021 yilda yana birlashib, 2022 yil aprelida rasmiy turmush qurishgan. Bu Lopez uchun to‘rtinchi, Afflek uchun esa ikkinchi nikoh edi.
Xonandaning Mark Entonidan bir o‘g‘li va bir qizi, Afflekning esa Jennifer Garner bilan uch farzandi bor.

Дженнифер Лопес одобрила развод с Беном Аффлеком
Дженнифер Лопес назвала развод с Беном Аффлеком лучшим решением в своей жизни. Об этом сообщает Zamin.uz.
Певица и актриса объявила, что официально развелась весной 2024 года. В интервью телеканалу CBS News Sunday она рассказала, что трудности в личной жизни повлияли и на её работу над фильмом «Поцелуй Человека-паука».
В этом фильме Бен Аффлек и его близкий друг Мэтт Дэймон выступали исполнительными продюсерами. Лопес поделилась своими чувствами: «Когда я играла роль, чувствовала себя счастливой, но возвращаясь домой, эти чувства исчезали.
Я только думала: „Как мне из этого выйти?“» Артистка подчеркнула, что все трудности придали ей силы. Она заявила, что чувствует себя свободной и счастливой.
«Честно говоря, это было лучшее, что со мной случилось. Потому что это изменило меня, помогло мне расти и понять себя.
Сейчас я считаю себя совершенно другим человеком по сравнению с прошлым годом», — сказала Дженнифер Лопес. Лето 2025 года стало для неё первым сезоном, проведённым в одиночестве.
Она назвала этот период новым этапом в жизни. «Я начала получать больше удовольствия от жизни.
Радость — это жить, наслаждаться каждым моментом и принимать все победы и уроки, которые даёт жизнь. Тяжёлые дни тоже уроки, и я только сейчас начинаю это полностью понимать», — добавила она.
Бен Аффлек также высказался о завершении отношений. По его словам, развод не был вызван ссорами или конфликтами.
«Многие ищут особую причину для развода. Но правда проста: в отношениях люди не всегда думают одинаково.
Я по натуре более осторожен, и в отношениях было так же», — сказал актёр. Дженнифер Лопес подала официальное заявление на развод летом 2024 года.
Интересно, что документ был подан 20 августа — ровно в день их свадьбы два года назад. В судебных документах официальной датой развода указано 26 апреля 2024 года.
Лопес не просила финансовой поддержки у бывшего мужа и попросила суд отказать в такой возможности. Напомним, пара познакомилась в 2002 году, поженилась, но развелась в 2004 году.
Они воссоединились в 2021 году и официально поженились в апреле 2022 года. Для Лопес это был четвёртый брак, для Аффлека — второй.