“Qizim” seriali Qozog‘istonda namoyish etila boshlandi
2023-yil 1-oktyabrdan boshlab Qozog‘iston Respublikasining “Qozog‘iston” telekanalida mashhur o‘zbek seriali “Qizim” (“Mening qizim”) namoyish etila boshlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu serialning namoyish huquqi mamlakatning eng yirik telekanallaridan biri bo‘lgan “Qozog‘iston” telekanaliga eksklyuziv tarzda berilgan. “Qizim” seriali O‘zbekistonning yetakchi prodakshn studiyalaridan biri — Cinemedia tomonidan suratga olingan va dastlab “Sevimli” telekanalida efirga uzatilgan.
Serial o‘zining yuqori reytinglari bilan tomoshabinlarning katta e’tiborini qozongan bo‘lib, 10 dan 10 reytingga ega eng yaxshi sharhlarni olgan. Serial 2024-yilda ekran yuzini ko‘rdi va 80 qismdan iborat bitta mavsumdan tashkil topgan.
Rejissyorlik ishlarini Samidxon Lutfullayev olib borgan, ssenariy muallifi esa Go‘zal Muhammedova hisoblanadi. Unda Ra’no Shodiyeva, Ra’no Zokirova, Javohir Zokirov va Mehriddin Rahmatov kabi taniqli aktyorlar ishtirok etishgan.
Serial uch ayol — Diyora, Gavhar va Nigina hayotidagi murakkab sinovlar, tanlovlar hamda insoniy qadriyatlar haqida hikoya qiladi. Unda sevgi, oilaviy munosabatlar va axloqiy qarorlarning oqibatlari yoritilib, tomoshabinlarni chuqur falsafiy va ma’naviy fikrlashga undaydi.
Serial insoniy his-tuyg‘ular va hayotiy voqealar orqali keng auditoriyaga ta’sir o‘tkazishga intiladi.

Сериал «Дочь» начал показываться в Казахстане
С 1 октября 2023 года на телеканале «Казахстан» Республики Казахстан начался показ популярного узбекского сериала «Дочь» («Моя дочь»). Об этом сообщил Zamin.uz.
Право на показ этого сериала эксклюзивно предоставлено одному из крупнейших телеканалов страны — «Казахстан». Сериал «Дочь» был снят одной из ведущих продакшн-студий Узбекистана — Cinemedia и впервые вышел в эфир на телеканале «Sevimli».
Сериал завоевал большое внимание зрителей благодаря своим высоким рейтингам и получил лучшие отзывы с оценкой 10 из 10. Сериал вышел на экраны в 2024 году и состоит из одного сезона, включающего 80 серий.
Режиссерские работы выполнил Самидхон Лутфуллаев, а автор сценария — Гузаль Мухаммедова. В нем приняли участие известные актеры, такие как Рано Шодиева, Рано Закирова, Джавохир Закиров и Мехриддин Рахматов.
Сериал рассказывает о сложных испытаниях, выборах и человеческих ценностях в жизни трех женщин — Диоры, Гавхар и Нигины. В нем освещаются любовь, семейные отношения и последствия моральных решений, побуждая зрителей к глубоким философским и духовным размышлениям.
Сериал стремится воздействовать на широкую аудиторию через человеческие чувства и жизненные события.