Jeki Chan “Xudo zirhi 4”ni Qozog‘istonda suratga oladi
Gollivudning mashhur aktyori Jeki Chan afsonaviy “Xudo zirhi” filmining yangi qismini suratga olish uchun tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Qozog‘istonning Salem Entertainment studiyasi ma’lumotiga ko‘ra, aktyor “Xudo zirhi” franshizasining to‘rtinchi qismini aynan Qozog‘istonda yaratadi. Sentabr oyining oxirida Jeki Chan Olmaotaga tashrif buyurib, yangi film — “Xudo zirhi: Ultimatum” uchun suratga olish joylarini tanlash bilan shug‘ullangan.
Studiyaning bayonotida aytilishicha, millionlab tomoshabinlar sevimli kult filmning yangi qismi aynan Qozog‘istonda suratga olinadi. Filmning asosiy suratga olish ishlari mamlakat hududida amalga oshiriladi, biroq ssenariy va ishlab chiqarish jarayoni haqida hozircha qo‘shimcha ma’lumotlar berilmagan.
“Xudo zirhi” franshizasining birinchi qismi 1986 yilda, ikkinchisi 1991 yilda, uchinchi qismi esa 2012 yilda ekran yuzini ko‘rgan. Ushbu loyihalarda Jeki Chan nafaqat bosh rolni ijro etgan, balki rejissyor sifatida ham faol qatnashgan.
Shuningdek, joriy yil bahorida u “Oshqin soat” komediyasining davom filmida ham ishtirok etish ehtimoli borligini ma’lum qilgan edi.

Джеки Чан снимет «Броню Бога 4» в Казахстане
Известный голливудский актер Джеки Чан готовится к съемкам новой части легендарного фильма «Броня Бога». Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным казахстанской студии Salem Entertainment, актер создаст четвертую часть франшизы «Броня Бога» именно в Казахстане. В конце сентября Джеки Чан посетил Алматы и занимался выбором локаций для съемок нового фильма — «Броня Бога: Ультиматум».
В заявлении студии говорится, что миллионы зрителей смогут увидеть новую часть культового фильма, которая будет снята именно в Казахстане. Основные съемки фильма пройдут на территории страны, однако дополнительной информации о сценарии и процессе производства пока не предоставлено.
Первая часть франшизы «Броня Бога» вышла в 1986 году, вторая — в 1991 году, а третья — в 2012 году. В этих проектах Джеки Чан не только исполнил главную роль, но и выступил режиссером.