Maryam Tillyayeva bo‘ron sabab sevgilisi bilan ajraldi
O‘zbekistonning birinchi prezidenti Islom Karimovning nabirasi Maryam Tillyayeva Instagram sahifasida kuchli bo‘ron tufayli sevgilisi Arno bilan ajralib qolganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Upl.uz saytining xabar berishicha, bo‘ron sabab Maryam orolning bir qirg‘og‘ida, Arno esa boshqa tomonida qolib ketgan. Juftlik uchrashmoqchi bo‘lgan, ammo bo‘ron tufayli barcha reyslar bekor qilinib, aeroport vaqtincha yopilgan.
Maryamning aytishicha, ular to‘rt soat davomida bog‘lana olmagan. U xavotirga tushgan, ammo keyin Arno bilan aloqaga chiqqan va hammasi joyida ekanini bilgan.
Yaxshiyamki, voqea tinch yakun topgan va hozirda ular yana birga. Bu holat kuchli tabiiy ofatlarning inson hayotiga qanday ta’sir ko‘rsatishini yana bir bor eslatadi.
Bo‘ron sharoitida ehtiyotkorlik va sabr muhim ahamiyatga ega. Maryam va Arno voqeasi, shuningdek, yaqinlar bilan tezkor aloqada bo‘lishning zarurligini ko‘rsatadi.
O‘z vaqtida bog‘lanish va xabar almashish, qiyin vaziyatlarda yordam berishi mumkin. Shu sababli, har birimiz favqulodda vaziyatlarga tayyor bo‘lishimiz zarur.

Мариам Тилляева из-за бури рассталась со своим парнем
Внучка первого президента Узбекистана Ислама Каримова, Марьям Тилляева, на своей странице в Instagram сообщила, что из-за сильной бури она разлучилась со своим возлюбленным Арно. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации сайта Upl.uz, из-за бури Марьям осталась на одном берегу острова, а Арно — на другом. Пара планировала встретиться, но из-за бури все рейсы были отменены, а аэропорт временно закрыт.
По словам Марьям, они не могли связаться в течение четырёх часов. Она переживала, но затем вышла на связь с Арно и узнала, что у него всё в порядке.
К счастью, ситуация завершилась благополучно, и сейчас они снова вместе. Этот случай ещё раз напоминает о том, как сильные природные катаклизмы влияют на жизнь людей.
В условиях бури важны осторожность и терпение. История Марьям и Арно также показывает необходимость поддерживать быструю связь с близкими.
Своевременное общение и обмен информацией могут помочь в трудных ситуациях. Поэтому каждому из нас необходимо быть готовым к чрезвычайным ситуациям.