Yoqub Ahmedov 87 yoshida vafot etdi
O‘zbekiston xalq artisti, Teatr arboblari uyushmasi raisi Yoqub Ahmedov 87 yoshida vafot etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U umrini butunlay o‘zbek teatri va kino san’atining rivojlanishiga bag‘ishlagan, san’at sohasida katta xizmat qilgan shaxs edi. Yoqub Ahmedov sahnadagi samimiyligi, betakror ijrosi va ustalik bilan yaratilgan obrazlari orqali keng xalq e’tiborini qozongan.
Uning nomi va ijodi o‘zbek madaniyati tarixida alohida o‘rin egallaydi. San’atkorning xotirasi teatr ixlosmandlari, hamkasblari va shogirdlari qalbida abadiy yashaydi.
Tahririyatimiz nomidan Yoqub Ahmedovning yaqinlari va oila a’zolariga chuqur hamdardlik izhor qilamiz. Ushbu buyuk san’atkorning mehnati va ijodi avloddan-avlodga yetib boraveradi.

Якуб Ахмедов скончался в возрасте 87 лет
Народный артист Узбекистана, председатель Союза деятелей театра Яккуб Ахмедов скончался в возрасте 87 лет. Об этом сообщил Zamin.uz.
Он посвятил свою жизнь развитию узбекского театра и киноискусства, был выдающейся личностью в области искусства. Яккуб Ахмедов завоевал широкое внимание народа своей искренностью на сцене, неповторимым исполнением и мастерски созданными образами.
Его имя и творчество занимают особое место в истории узбекской культуры. Память об артисте навсегда останется в сердцах любителей театра, коллег и учеников.
От имени нашей редакции выражаем глубокие соболезнования близким и членам семьи Яккуба Ахмедова. Труд и творчество этого великого артиста будут передаваться из поколения в поколение.