Sovet va Rossiya televideniyesining taniqli boshlovchisi Yuriy Nikolaev 77 yoshida vafot etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Rus balet akademiyasi rektori Nikolay Tsiskaridze o‘zining Telegram kanalida ma’lum qildi. Turli axborot manbalariga ko‘ra, 4-noyabr kuni ertalab Yuriy Nikolaevning sog‘lig‘i keskin yomonlashgan.
Shundan so‘ng u shifoxonaga yetkazilgan, ammo shifokorlar uning hayotini saqlab qola olishmagan. Ma’lum bo‘lishicha, u uzoq vaqt davomida og‘ir o‘pka kasalligidan aziyat chekib kelgan.
Yuriy Nikolaev sovet televideniyesining eng mashhur shaxslaridan biri hisoblanadi. U "Ertalabki pochta", "Ertalabki yulduz" va "Respublika merosi" kabi ko‘plab ommabop ko‘rsatuvlarni olib borgan.
Rossiyaning xalq artisti unvoniga ega bo‘lgan Nikolaev televideniyeda 50 yildan ortiq faoliyat yuritib, butun bir davrning ramziga aylangan. Uning ijodi va mehnati ko‘pchilik tomonidan yuksak qadrlangan.

Известный ведущий Юрий Николаев скончался в возрасте 77 лет
Известный ведущий советского и российского телевидения Юрий Николаев скончался в возрасте 77 лет. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщил ректор Российской академии балета Николай Цискаридзе на своем Telegram-канале. По данным различных источников, утром 4 ноября состояние здоровья Юрия Николаева резко ухудшилось.
После этого его доставили в больницу, но врачи не смогли спасти его жизнь. Известно, что он долгое время страдал тяжелым заболеванием легких.
Юрий Николаев считается одним из самых известных лиц советского телевидения. Он вел множество популярных программ, таких как «Утренняя почта», «Утренняя звезда» и «Наследие республики».
Николаев, обладатель звания народного артиста России, работал на телевидении более 50 лет и стал символом целой эпохи. Его творчество и труд высоко ценились многими.