Feruza Normatova turmush qurishi haqida so‘zladi
Aktrisa Feruza Normatova 15-oktabr kuni Xorazmdan bo‘lgan 23 yoshli MMA jangchisi Olloyor Abdushukurov bilan turmush qurdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Instagram’dagi obunachilarining savollariga javob berar ekan, hayotida duch kelgan qiyinchiliklar, turmush o‘rtog‘i bilan tanishuvi va mahr masalalari haqida ochiq gapirdi. “Hayotingizdagi inson aynan sizniki ekanini qanday tushundingiz?” degan savolga aktrisa quyidagicha javob berdi: “Haj safaridan qaytgach, hayotimda birin-ketin qiyinchiliklar yuz berdi.
Shunday og‘ir holatlar boshimdan o‘tdiki, yashashga bo‘lgan umidim ham so‘na boshladi. Allohdan faqat o‘lim yoki hayotimni o‘zgartiruvchi bir insonni yuborishini so‘radim,” — deydi u.
Feruzaning so‘zlariga ko‘ra, ikki oy ichida uning hayoti butunlay o‘zgargan. U kelajakdagi turmush o‘rtog‘i bilan tanishganini eslar ekan, shunday deydi: “Bu inson men uchunmi yoki yo‘qmi, deb ko‘p bora istihora va hojat namozlarini o‘qidim.
Har safar unga bo‘lgan muhabbatim ortib bordi. Hammasi juda tez sodir bo‘ldi.
Ishonchim komilki, uni Alloh menga yuborgan. Inson adashishi mumkin, lekin Alloh hech qachon adashmaydi,” — deb yozadi aktrisa o‘z sahifasida.
Feruza Normatovaning ushbu so‘zlari uning hayotidagi muhim o‘zgarishlar va turmush qurish qarorining qanday shakllanganini ochib beradi.

Феруза Норматова рассказала о замужестве
Актриса Феруза Норматова 15 октября вышла замуж за 23-летнего бойца ММА из Хорезма Оллойора Абдушукурова. Об этом сообщил Zamin.uz.
Отвечая на вопросы подписчиков в Instagram, она откровенно рассказала о трудностях, с которыми столкнулась в жизни, о знакомстве с супругом и вопросах махра. На вопрос «Как вы поняли, что этот человек именно ваш?» актриса ответила так: «После возвращения из хаджа в моей жизни последовали один за другим трудные испытания.
Произошли такие тяжелые события, что надежда на жизнь начала угасать. Я просила у Аллаха только смерти или человека, который изменит мою жизнь», — говорит она.
По словам Ферузы, за два месяца её жизнь полностью изменилась. Вспоминая знакомство с будущим супругом, она говорит: «Я много раз читала истихару и молитву хиджаб, чтобы понять, этот человек для меня или нет.
С каждым разом моя любовь к нему росла. Всё произошло очень быстро.
Я уверена, что это человек, которого послал мне Аллах. Человек может ошибаться, но Аллах никогда не ошибается», — пишет актриса на своей странице.
Эти слова Ферузы Норматовой раскрывают важные изменения в её жизни и то, как сформировалось решение о браке.