Feruza Normatova: "Muhabbatda yoshning ahamiyati yo‘q"
U ayniqsa, so‘nggi vaqtlarda ko‘p muhokama qilinayotgan mavzu — turmush o‘rtog‘i bilan yosh farqi haqida o‘z fikrlarini ochiq bayon etdi. Ma’lumki, Feruza Normatova 2025-yil 15-oktabr kuni Xorazm viloyatidan bo‘lgan 23 yoshli MMA jangchisi Olloyor Abdushukurov bilan turmush qurgan.
Ushbu nikohdagi yosh farqi va boshqa savollar haqida gapirar ekan, aktrisa quyidagicha izoh berdi: — Xadicha onamiz Rasululloh (s.a.v.) bilan turmush qurganlarida 40 yoshda bo‘lganlar, Payg‘ambarimiz esa 25 yoshda edilar. Bu holat sunnatdir.
Demak, muhabbatda yoshning ahamiyati yo‘q. Muhim jihat — insonlarning qalban birlashishi.
Chunki ruhlar Al-Misoq davridan teng yaratilgan. Agar kimdir bizning yoshimizga e’tiroz bildirayotgan bo‘lsa, bu savolni Alloh va Uning Rasuliga yo‘llasin, — dedi Feruza Normatova.
Aktrisaning bu fikrlari ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokama qilindi. Ko‘plab foydalanuvchilar uning ochiqligi va e’tiqodiga ijobiy baho berib, uni qo‘llab-quvvatladilar.

Феруза Норматова: "В любви возраст не имеет значения"
Актриса Феруза Норматова недавно ответила на вопросы своих подписчиков через страницу в Instagram. Об этом сообщил Zamin.uz.
Она особенно открыто высказалась по поводу темы, которая в последнее время часто обсуждается — разница в возрасте с супругом. Известно, что Феруза Норматова вышла замуж 15 октября 2025 года за 23-летнего бойца ММА Оллойора Абдушукурова из Хорезмской области.
Говоря о разнице в возрасте в этом браке и других вопросах, актриса дала следующий комментарий: — Наша мать Хадича вышла замуж за Посланника Аллаха (с.а.в.), когда ей было 40 лет, а Пророку — 25. Это сунна.
Следовательно, в любви возраст не имеет значения. Важно — чтобы люди были едины сердцем.
Потому что души созданы равными с эпохи Аль-Мисак. Если кто-то возражает против нашего возраста, пусть задаст этот вопрос Аллаху и Его Посланнику, — сказала Феруза Норматова.
Эти слова актрисы получили широкое обсуждение в социальных сетях. Многие пользователи положительно оценили её откровенность и веру, поддержав её.