Maykl Jekson haqida biografik film tizeri taqdim etildi
Maykl Jeksonning hayoti va ijodiga oid yangi biografik film haqida xushxabar! Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Lionsgate kinokompaniyasi pop-musiqaning afsonaviy vakili bo‘lgan Maykl Jekson hayotiga bag‘ishlangan "Maykl" nomli biopikning birinchi tizerini taqdim etdi. Filmda bosh rolni Maykl Jeksonning jiyani Ja’far Jekson ijro etadi.
Suratga olish jarayonida ishlayotgan jamoa a’zolarining ta’kidlashicha, Ja’far o‘zining mashhur amakisi obrazini juda muvaffaqiyatli yaratishga erishmoqda. Ushbu loyiha orqali u Maykl Jeksonning o‘ziga xos qiyofasi va ijodiy yo‘lini tomoshabinlarga yetkazishni maqsad qilgan.
Film rejissori Antuan Fukua bo‘lib, u ilgari "Buyuk tenglashtiruvchi" kabi mashhur filmlarni suratga olgan. Ssenariyni esa uch karra "Oskar" mukofotiga nomzod bo‘lgan Jon Logan yozgan.
"Maykl" filmining premerasi 2026 yil 24 aprelga belgilangan. Filmda bosh rollardan tashqari Nia Long, Mayls Teller va Laura Xerrier kabi aktyorlar ham ishtirok etadi.
Bu loyiha Maykl Jeksonning ijodiy merosini yangi avlodga tanishtirish uchun muhim ahamiyat kasb etadi.

Тизер биографического фильма о Майкле Джексоне представлен
Хорошие новости о новом биографическом фильме о жизни и творчестве Майкла Джексона! Об этом сообщает Zamin.uz.
Кинокомпания Lionsgate представила первый тизер биопика под названием "Майкл", посвящённого жизни легенды поп-музыки Майкла Джексона. Главную роль исполняет племянник Майкла Джексона, Джафар Джексон.
Члены съёмочной группы отмечают, что Джафар очень успешно воплощает образ своего знаменитого дяди. Через этот проект он стремится донести до зрителей уникальный образ и творческий путь Майкла Джексона.
Режиссёром фильма выступил Антуан Фукуа, ранее снявший такие известные фильмы, как "Великий уравнитель". Сценарий написал трёхкратный номинант на премию "Оскар" Джон Логан.
Премьера фильма "Майкл" запланирована на 24 апреля 2026 года. В фильме, помимо главных ролей, также участвуют актёры Ниа Лонг, Майлз Теллер и Лора Херрьер.
Этот проект имеет важное значение для представления творческого наследия Майкла Джексона новому поколению.