Dilnoz Hakimova mahrga uy so‘raganini aytdi
Mashhur xonanda Dilnoz Hakimova yaqinda turmushga chiqdi va ijtimoiy tarmoqlarda uning mahr masalasidagi javobi keng muhokama qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Obunachilardan biri unga: “Mahrga nima so‘radingiz?” — deb savol berganida, xonanda samimiy javob berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, mahr sifatida uy so‘ragan.
Bu qarorni Shayx Rahmatulloh Termiziy domlaning “Mahr va nikoh” mavzusidagi suhbatlaridan ilhomlanib qabul qilganini aytdi. Xonandaning ta’kidlashicha, domla o‘qimishli va ziyoli qizlarning mahri qimmat bo‘lishi tabiiy ekanini aytgan.
Shuningdek, u mahr masalasida yana ko‘proq so‘rashi ham mumkin bo‘lganini bildirgan. Dilnoz Hakimova bu qarorni qabul qilarkan, mahrga o‘zi muhtoj bo‘lmasligini, balki kelajakda farzandlarining to‘ylariga xizmat qilishini niyat qilganini ta’kidladi.
U, shuningdek, Allohdan turmush o‘rtog‘ini yanada ko‘proq siylashini so‘ragan. Xonandaning bu javobi ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokamalarga sabab bo‘ldi va muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otdi.

Дилноз Хакимова сказала, что попросила махр для дома
Известная певица Дилноз Хакимова недавно вышла замуж, и в социальных сетях широко обсуждался её ответ по поводу махра. Об этом сообщает Zamin.uz.
Один из подписчиков спросил её: «Что вы попросили в качестве махра?» — на что певица дала искренний ответ. По её словам, она попросила дом в качестве махра.
Она отметила, что это решение было принято, вдохновившись разговорами Шейха Рахматуллы Термизий домлы на тему «Махр и брак». Певица подчеркнула, что домла говорил о том, что махр образованных и интеллигентных девушек должен быть дорогим.
Кроме того, она сообщила, что могла бы попросить и больше по поводу махра. Принимая это решение, Дилноз Хакимова подчеркнула, что сама не нуждается в махре, а намерена использовать его в будущем для свадеб своих детей.
Она также попросила у Аллаха, чтобы Он ещё больше благословил её супруга. Ответ певицы вызвал широкий резонанс в социальных сетях и вызвал большой интерес среди поклонников.