Janubiy Koreyada apellyatsiya sudi "Kalmar o‘yini" serialida ishtirok etgan 81 yoshli aktyor O Yen Su bo‘yicha jinsiy zo‘ravonlik ishi yuzasidan uni to‘liq oqladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqida ommaviy axborot vositalari xabar berdi. Sud jarayonida aktyorning odobsiz xatti-harakatlarda gumon qilinishiga qaramay, apellyatsiya sudi jabrlanuvchining voqea haqida bergan ma’lumotlari yillar davomida o‘zgarib ketgani mumkinligini qayd etdi.
Shu sababli, barcha shubhalar ayblanuvchi foydasiga talqin qilindi va u oqlandi. Ma’lum qilinishicha, ushbu voqea 2017 yilda sodir bo‘lgan.
Ayblovga ko‘ra, aktyor ayolning roziligisiz uni quchoqlab, yuzidan o‘pgan. Lekin bu voqea 2021 yilda, "Kalmar o‘yini" seriali butun dunyoda mashhur bo‘lib ketganidan keyin ommaga oshkor qilingan.
Birinchi instansiya sudi aktyorni aybdor deb topib, sakkiz oy muddatga shartli qamoq jazosi tayinlagan edi. Shuningdek, sud unga ikki yillik sinov muddati belgiladi.
Biroq prokuratura bu qarordan norozi bo‘lib, unga bir yil qamoq jazosi talab qilgan. Ammo oxir-oqibat apellyatsiya sudi aktyorni oqlashga qaror qildi.

Южнокорейский суд оправдал актера О Йен Суна
В Южной Корее апелляционный суд полностью оправдал 81-летнего актера О Йен Су по делу о сексуальном насилии, связанному с участием в сериале «Игра в кальмара». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщили средства массовой информации. В ходе судебного процесса, несмотря на подозрения в непристойном поведении актера, апелляционный суд отметил, что показания потерпевшей о происшествии могли изменяться на протяжении многих лет.
По этой причине все сомнения были истолкованы в пользу обвиняемого, и он был оправдан. Сообщается, что инцидент произошел в 2017 году.
По обвинению, актер без согласия женщины обнял ее и поцеловал в лицо. Однако это событие было обнародовано только в 2021 году, после того как сериал «Игра в кальмара» стал всемирно известным.
Суд первой инстанции признал актера виновным и назначил условное наказание сроком на восемь месяцев. Также суд установил для него испытательный срок на два года.
Однако прокуратура была недовольна этим решением и потребовала для него год лишения свободы. В итоге апелляционный суд принял решение оправдать актера.