Jozef Kosinski poygachi haqida yangi film suratga oladi
Mashhur Formula-1 poygalar seriyasi haqida film suratga olgan taniqli rejissyor Jozef Kosinski Apple kompaniyasi bilan yangi kino loyihasi bo‘yicha muzokaralar olib borayotganini Variety nashriga bergan intervyusida ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Rejissyorning avvalgi filmi 200-300 million dollarlik byudjet bilan suratga olingan bo‘lsa-da, kinoteatrlarda 631 million dollardan ko‘proq daromad keltirgan edi. Yangi filmning syujeti poygachi Sanni Xeys ismli qahramon haqida.
Sanni (Bred Pitt) avtomobil avariyasidan so‘ng poygalardagi faoliyatini to‘xtatishga majbur bo‘ladi. Oradan 20 yil o‘tib, u AQShdagi havaskor poygalarda qatnashishni boshlaydi.
Shu orada uni eski do‘sti (Xavyer Bardem) topib, APX GP jamoasini qutqarish uchun ishga qaytishga ko‘ndiradi. Sanni jamoaga qo‘shilgach, yosh poygachi Joshua Pirsning muvaffaqiyat qozonishiga yordam berishga harakat qiladi.
Filmning syujeti nafaqat sportni, balki insoniy mashaqqatlar va do‘stlikni ham aks ettiradi. Ushbu loyiha katta byudjet va kuchli ijodiy jamoa bilan suratga olinishi kutilmoqda.

Джозеф Косински снимает новый фильм о гонщике
Известный режиссер Джозеф Косински, снявший фильм о серии гонок Формулы-1, сообщил в интервью изданию Variety, что ведет переговоры с компанией Apple о новом кинопроекте. Об этом сообщает Zamin.uz.
Хотя предыдущий фильм режиссера был снят с бюджетом в 200-300 миллионов долларов, он принес в кинотеатрах более 631 миллиона долларов дохода. Сюжет нового фильма рассказывает о гонщике по имени Санни Хейс.
Санни (Брэд Питт) после автомобильной аварии вынужден прекратить свою карьеру в гонках. Спустя 20 лет он начинает участвовать в любительских гонках в США.
В это время его старый друг (Хавьер Бардем) находит его и убеждает вернуться к работе, чтобы спасти команду APX GP. Присоединившись к команде, Санни пытается помочь молодому гонщику Джошуа Пирсу добиться успеха.
Сюжет фильма отражает не только спорт, но и человеческие трудности и дружбу. Ожидается, что этот проект будет снят с большим бюджетом и сильной творческой командой.